Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Wystawa Patrz i słuchaj ukazuje portrety dokumentalne 22 bohaterów codzienności. Są to osoby, które zainspirowały uczestników warsztatów fotograficzno-reporterskich prowadzonych przez fotografa Michała Szlagę w ramach Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” w 2018 r. Portrety i zdjęcia kontekstowe uzupełnia tekst – zapis ważnych ludzkich historii. Nad częścią literacką zajęć czuwał pisarz i dziennikarz Grzegorz Kapla. Wystawa w wersji stereoskopowej pokazywana była w Fotoplastikonie Warszawskim. Teraz pokazujemy ją w ramach wirtualnej galerii z nadzieją, że zainspiruje do poszukiwania ciekawych osobowości wśród nas.
Zapraszamy szkoły podstawowe organizujące „Lato w mieście” na zajęcia edukacyjne do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Za nami kolejna odsłona zainicjowanej rok temu wraz z m.st. Warszawa akcji sadzenia drzew upamiętniających Powstańców Warszawskich. Równolegle nagrywane są wspomnienia ich rodzin.
Pomoc dla ponad 40 muzeów na terenie całej Ukrainy, darowizny na zakup sprzętu do digitalizacji zbiorów, monitorowanie sytuacji ponad 150 ukraińskich muzeów, współpraca z kilkudziesięcioma partnerami z całego świata – tak Komitet Pomocy Muzeom Ukrainy podsumowuje dwa miesiące istnienia.
Darmowe zwiedzanie ekspozycji, wirtualny spacer po bulwarach wiślanych, wystawy specjalne – zapraszamy na Noc Muzeów w Muzeum Powstania Warszawskiego i w jego oddziałach.
Znamy laureatów VI edycji konkursu filmowego dla młodzieży w wieku 15-22 lata. W tym roku wygrali Zuza Woińska, Malgorzata Miłek i Adam Marciniak. Finaliści przygotowali 63-sekundowe filmy, które były artystyczna odpowiedzią na pytanie konkursowe: Nadzieja. Czym jest dla ciebie?
Z okazji tegorocznej Nocy Muzeów zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat do udziału w muzealnej grze terenowej. W tym roku gra poświęcona będzie warszawskiej konspiracji, czyli czasom przed wybuchem Powstania Warszawskiego.
Zlot Harcerski pod hasłem „Wierni w życiu i służbie” odbędzie się w dniach 29 lipca - 2 sierpnia 2022 r. w Warszawie. Program obejmie m.in. warsztaty harcerskie, grę miejską oraz spotkanie przy ognisku. W tym roku, po raz pierwszy od 2019 r., wydarzenie w całości odbędzie się stacjonarnie.
Już od najbliższej soboty, 30 kwietnia br., Fotoplastikon Warszawski ponownie będzie dostępny dla zwiedzających. Na powitanie premierowa wystawa stereoskopowych zdjęć pokazujących Warszawę jesienią 1927 r.: reprezentacyjne rejony Śródmieścia, rzadziej odwiedzane przez turystów Solec i Praga, a także ujęcia z popularnego wówczas wśród warszawiaków letniska – Wołomina.
Tegoroczne święta będą wyjątkowe, gościmy w Warszawie wiele osób z Ukrainy.
Są pośród nas, ale o ich wyjątkowych czynach, działaniach, inicjatywach nie zawsze mamy szansę usłyszeć. Bohaterowie XXI wieku – tak o nich myślimy i mówimy, choć sami uważają się za zwyczajnych ludzi. Podczas uroczystej gali X edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” wręczyliśmy statuetki trzem niezwykłym osobom, dla których – tak jak dla patrona Nagrody – pomoc innym jest po prostu odruchem naturalnym. Oto nasi nagrodzeni!
We wtorek 19 kwietnia, o g. 19.00 w Auli Nowaka-Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego zaprezentujemy „Atlantydę” Valentyna Vasyanovycha.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się