Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Czwarta edycja konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcie wykonane podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.
Zapraszamy na spotkanie edukacyjne dla rodzin z dziećmi powyżej piątego roku życia.
Przedstawienie na motywach powieści Władysława Zambrzyckiego „Kwatera bożych pomyleńców” w adaptacji i reżyserii Katarzyny Kasicy.
W ramach rocznicowego konkursu „Pamięć „W” kadrze” zapraszamy na warsztatowe spotkania z laureatem i finalistą kilkudziesięciu najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych w Polsce i na świecie, fotoreporterem Bartłomiejem Jureckim.
Wspólne śpiewanie powstańczych piosenek na Placu Piłsudskiego, koncert Kwiatu Jabłoni i gości, rodzinne spotkanie edukacyjne, przejazd rowerowy szlakiem Batalionu AK „Golski” – to tylko niektóre z wydarzeń przygotowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Zobacz pełny program.
Gdy mówimy o oddziałach powstańczych, najczęściej mamy na myśli słynne bataliony „Zośka” i „Parasol”. A przecież Powstanie Warszawskie to dziesiątki jednostek wojskowych, które toczyły batalie w całym mieście. Warto pamiętać o nich wszystkich, o ich dowódcach i żołnierzach, o terenach starć i szlakach bojowych.
Gdzie znajdowała się najważniejsza w powstańczej Warszawie barykada? Dlaczego przed „krową” nie należało chować się w bramie? Kiedy Powstanie Warszawskie objęło Puszczę Kampinoską? Dlaczego na powstańczym Murze Pamięci można odnaleźć nazwiska lotników amerykańskich, brytyjskich i kanadyjskich? Na te i inne pytania odpowiadają nasi historycy w książce „Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944” – przekrojowej publikacji o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. To książka zarówno dla miłośników historii Powstania, jak i dla osób, które dopiero chciałyby dowiedzieć się, co dokładnie wydarzyło się w Warszawie latem 1944 roku.
Zwiedzaj miasto na rowerze. Rozwiązuj zagadki i poznawaj tajemnice Stolicy. Weź udział w Nawigacyjnym Rajdzie Rowerowym i powalcz o nagrody. Co ważne, sam decydujesz kiedy pojedziesz. Wystarczy tylko pobrać materiały, wsiąść na rower i ruszyć w trasę. Masz czas do połowy lipca.
„Czekając na odbudowę” to tom zawierający ponad 150 fotografii Warszawy z lat 40. autorstwa Karola Pęcherskiego. Dziś zdjęcia te stanowią bezcenną dokumentację zniszczeń stołecznych zabytków. Publikacja zawiera również mapy dzielnic, a fotografie zostały uzupełnione o poszerzone komentarze znakomitego varsavianisty, Jerzego S. Majewskiego.
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło zespół Kwiat Jabłoni do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Efektem będzie specjalnie przygotowana płyta oraz rocznicowy koncert w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz Kwiatu Jabłoni usłyszymy znakomitych gości.
Podczas 12 tygodni funkcjonowania goście „Pokoju na lato” będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach, wykładach i koncertach. Zobaczcie program wydarzeń.
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym. Zrób zdjęcie portretowe, opisz jego bohatera i walcz o nagrody!
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się