Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Dzięki współpracy Fundacją ORLEN, Muzeum Powstania Warszawskiego mogło w ostatnich miesiącach rozwinąć swoją działalność w internecie.
Od 1 marca 2022 ekspozycja jest ponownie dostępna dla zwiedzających. Uwaga: Obowiązują nowe warunki zwiedzania.
Korzystając z aplikacji „Muzea w PJM”, osoby z wadą słuchu mogą samodzielnie, „bez barier” zwiedzać nasze muzeum, dostosowując trasę do własnych potrzeb lub zainteresowań.
W tym roku podczas ferii zimowych w Fotoplastikonie Warszawskim towarzyszyć nam będą niezwykłe legendy o Warszawie. Usłyszycie opowieści o stolicy zarówno te powszechnie kojarzone, jak i te mniej lub nawet w ogóle współcześnie nieznane. Zapraszamy dzieci w wieku 6–10 lat.
W ramach akcji „Zima w mieście” podczas zimowych ferii 2022 Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych. Lekcje odbywają się w dni robocze od 31.01 do 11.02 o godzinie 10.15.
Jedyna znana kompletna panorama XIX-wiecznej Warszawy, obszerny zbiór legitymacji Powstańców Warszawskich i kolekcja nieznanych niemieckich zdjęć z Powstania – to bezcenne eksponaty i materiały, które wzbogaciły zbiory Muzeum Powstania Warszawskiego w 2021 roku. Ostatnich 12 miesięcy to także koncert plenerowy z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego czy inauguracja dwóch projektów: „Korzenie pamięci” i „Korzenie miasta” – a to tylko wybrane wydarzenia, które przykuwały uwagę gości Muzeum oraz mediów.
Zobacz, w jakich godzinach będzie czynne Muzeum Powstania Warszawskiego na przełomie 2021 i 2022 roku.
Mija 77 lat od wysadzenia w powietrze przez Niemców pałacu Saskiego. Jednej z najważniejszych budowli w przedwojennej Warszawie, której historia jest równie ciekawa, co tragiczna. Tak jak historia samej stolicy.
Informujemy, że w trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i komfort naszych gości, Muzeum Powstania Warszawskiego może zwiedzać ograniczona liczba osób. Limit dotyczy liczby zwiedzających przebywających jednocześnie w Muzeum.
Do Muzeum Powstania Warszawskiego trafiła kolekcja nieznanych dotąd 59 oryginalnych fotografii z Powstania Warszawskiego. Zdjęcia wykonane przez niemieckiego fotografa ukazują powstańcze miasto z innej perspektywy i stanowią cenny dokument historyczny. Zakup zdjęć wsparła PGE Polska Grupa Energetyczna.
Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z m.st. Warszawą zainaugurowało akcję sadzenia drzew upamiętniających Powstańców Warszawskich. Jest to kolejna odsłona projektu „Korzenie pamięci”, do której Muzeum zaprasza potomków bohaterów sierpnia i września 1944 roku. Przy każdym drzewie stanie tabliczka z nazwiskiem Powstańca, którego historia została opowiedziana i nagrana w ramach akcji „Korzenie pamięci”.
Przez 10 listopadowych dni naszą wyobraźnią całkowicie zawładną panie – kobiety sukcesu, prekursorki i idolki. Indywidualistki.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się