Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Konflikt w Górskim Karabachu po raz pierwszy będzie poruszany podczas naszego cyklu spotkań z polskimi fotografami wojennymi.
Tym razem chcielibyśmy turniejowo zagrać w którąś z warszawskich legend: „Pana Twardowskiego” lub „Bazyliszka”. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.
Bohater – lubisz to? Opowiedz nam o swoich bohaterach – to hasło konkursu filmowego #63PL organizowanego po raz trzeci przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Off Camera oraz współorganizowanego przez Onet.pl. W tym roku ambasadorami zostali Maciej Zakościelny i Karolina Staniec. Konkurs rusza 23 marca i potrwa do 20 kwietnia.
50 lat temu w marcu 1968 r. PRL stała się miejscem najbardziej ponurych nacjonalistycznych wydarzeń w swej powojennej historii. Niszczącym ciosem w wizerunek narodu polskiego, był triumf oficjalnego i jawnie wspieranego przez państwo antysemityzmu.
W dniach 12-13 kwietnia 2018r. w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się międzynarodowa Konferencja Konserwatorska „Odnowione, odbudowane, uratowane – jak przetrwały II wojnę. Konserwacja, ochrona i prewencja obiektów z lat 1939-1945”.
W Chicago narodził się typ budynku, który jednoznacznie utożsamiamy z nowoczesnością – drapacz chmur. Pomysł budowania wysoko padł na podatny grunt w Warszawie, gdzie powstała jedna z najciekawszych w Europie kolekcji wieżowców, projektowanych przez największe światowe pracownie i lokalne biura.
Święta to czas rodzinnych spotkań przy stole. Pięknie wykonane ozdoby udekorują każdy dom. Zwłaszcza te własnoręcznie zrobione przez maluchy.
Zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań, podczas których prezentujemy polskie filmy dla młodzieży nakręcone na przełomie lat 60. i 70 XX wieku.
Zakończyliśmy specjalną edycję cyklu warsztatów fotograficznych „PAMIĘĆ W KADRZE, CZYLI FOTOGRAFUJ, NIE PSTRYKAJ”, poświęconych Żołnierzom Niezłomnym i Powstańcom Warszawskim represjonowanym w powojennej Polsce.
Zwyciężyli: Grzegorz Haliczyn, Mirosław Kaźmierczak i Kazimierz Speczyk!
Nowy sezon spotkań z cyklu Modernistyczna Przestrzeń Warszawy in situ rozpoczynamy w dawnym Państwowym Banku Rolnym.
6 marca w Centrum Dokumentacji Nazizmu w Kolonii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Powstanie Warszawskie 1944”. To kolejny raz, gdy ekspozycja zagościła w ważnym dla historii II wojny światowej miejscu – tym razem jest to budynek będący w latach 1935–1945 siedzibą centrali kolońskiego Gestapo.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się