Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Na pierwszej linii” będzie fotograf Bartosz Bera, który m.in. dokumentował misje w Afganistanie oraz Baltic Air Policing na Litwie.
Zajęcia modelarskie dla młodzieży powyżej 12. roku życia, podczas których uczestnicy wykonają model słynnego powstańczego wozu bojowego „Kubuś” w skali 1:72 oraz poznają jego historię.
Uroczyste otwarcie ekspozycji z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyło się 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na miejscu spotkał się z żołnierzami Armii Krajowej: Anną Mizikowską, Wacławem Sikorskim, Tadeusz Filipkowskim i Jakubem Nowakowskim.
Zapraszamy do zwiedzania stałej ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego w piwnicach dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie w latach 1945-1954 więzieni byli działacze podziemia niepodległościowego. W areszcie siedzieli m.in. gen. August Emil Fieldorf „Nil” i Jan Rodowicz „Anoda”.
Hasło „Naturalnie Warszawa” stanowi wspólny mianownik dla czterech cykli o tematyce przyrodniczej, będących propozycją Instytutu Stefana Starzyńskiego, oddziału Muzeum Powstania Warszawskiego, ukazania warszawiakom ich miasta w kontekście otaczającej natury.
Zapraszamy nauczycieli historii i języka polskiego do udziału w organizowanym przez nas bezpłatnym szkoleniu w dniach 23-24 marca.
Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety!
Kapituła Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” wybrała 15 nominowanych z ponad 100 kandydatów!
Podczas specjalnej edycji cyklu warsztatów fotograficznych, poświęconego Żołnierzom Niezłomnym i Powstańcom Warszawskim represjonowanym w powojennej Polsce, odwiedziliśmy Willę Jasny Dom we Włochach.
Władysław Gomułka, pierwszy sekretarz KC PZPR w latach 1956-70, odegrał kluczową rolę w rozpętaniu antysemickiej nagonki w marcu 1968 r., wyniku której ok. 15 tys. polskich obywateli żydowskiego pochodzenia zostało zmuszonych do wyjazdu z Polski.
Zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań, podczas których prezentujemy polskie filmy dla młodzieży nakręcone na przełomie lat 60. i 70 XX wieku.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się