Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Jeszcze przed Dniem Wszystkim Świętych udało się wyremontować 11 grobów, gdzie pochowani są zarówno Powstańcy Warszawscy, jak i ofiary cywilne Powstania Warszawskiego. Zebrane środki pochodzą m.in. z publicznej zbiórki pieniędzy zorganizowanej przez wolontariuszy Muzeum podczas obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. W tym roku udało się zebrać 46 358,81 zł.
Informujemy, że od 15 marca 2021 r. Muzeum Powstania Warszawskiego będzie nieczynne dla zwiedzających. Zachęcamy do pozostania z nami w kontakcie!
Zapraszamy do udziału w XV Festiwalu Warszawskim Niewinni Czarodzieje, który w tym roku w całości odbędzie się on-line. Zobaczcie, jakie wydarzenia przygotowaliśmy.
W tym roku przygotowaliśmy ofertę lekcji on-line oraz stacjonarnych.
Zwiedzaj miasto na rowerze. Rozwiązuj zagadki i poznawaj tajemnice Targówka. Weź udział w Nawigacyjnym Rajdzie Rowerowym i powalcz o nagrody. Co ważne, sam decydujesz kiedy pojedziesz. Wystarczy tylko pobrać materiały, wsiąść na rower i ruszyć w trasę. Masz czas do końca października.
Od 18 września na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego: www.1944.pl będzie można obejrzeć oryginalne zdjęcia lotnicze z września 1944 roku. Są to fotografie wykonane podczas lotu zwiadowczego z pokładu rosyjskiego samolotu, ukazujące sytuację głównie na lewym brzegu Wisły podczas Powstania Warszawskiego.
Zapraszamy do udziału w głosowaniu internautów na najlepsze prace wykonane podczas 14. edycji fotograficznej gry miejskiej „Twoja klisza z Powstania”.
Przygotowaliśmy wyjątkowe przewodniki dźwiękowe, z którymi zwiedzisz Warszawę śladami Powstania Warszawskiego. Wejdź na stronę, załóż słuchawki i poznaj historię!
W ramach 2. edycji rocznicowego konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego, „Pamięć „W” kadrze” uczestnicy nadesłali łącznie ponad półtora tysiąca zdjęć. Szczególnie cieszy fakt że, prace konkursowe pokazują nie tylko obchody, które odbyły się na ternie całej Polski, ale również np. w Nowym Jorku, czy też Berlinie. Spośród przesłanych fotografii jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w dwóch kategoriach: zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż.
W walczącej Warszawie każda para rąk była na wagę złota. A w tych rękach znajdowała się nie tylko broń (o tę było bardzo trudno), ale czasem ważny meldunek, strzykawka lub... garnek. Z okazji 76. rocznicy Powstania Warszawskiego przygotowaliśmy materiały dla najmłodszych. Zachęcamy do wspólnej przygody i poznania powstańczej Warszawy.
Cała akcja trwała 2 minuty, a przygotowywano się do niej kilkanaście miesięcy. Udało się pozyskać na potrzeby Polskiego Państwa Podziemnego 106 milionów złotych, co było wówczas równowartością miliona dolarów. Zapraszamy na materiał, z którego dowiecie się wszystkiego o Akcji Góral. Tam naprawdę chodziło o bardzo duże pieniądze!
Do 15 sierpnia 2020 roku czekamy na przesyłanie prac konkursowych na adres klisza@1944.pl w formie pliku cyfrowego o rozdzielczości 300 dpi. Prace można zgłaszać w 4 kategoriach: „detal”, „portret”, „obiekt w ruchu”, „fotoreportaż”.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się