Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
W najbliższy czwartek na fanpage’u Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się premiera nowego cyklu zatytułowanego „1 sierpnia o północy - rozmowy z reżyserami teatralnymi”. Gościem specjalnym będzie Krystyna Janda. W kolejnych tygodniach będziemy emitować rozmowy z reżyserami teatralnymi, którzy na zaproszenie Muzeum tworzyli spektakle na rocznice Powstania Warszawskiego. Będą to m.in. Agnieszka Glińska, Natalia Korczakowska, Agnieszka Korytkowska czy Michał Zadara.
„Co jest najważniejsze w życiu?” – to hasło edycji specjalnej konkursu filmowego #63PL organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Ambasadorami są: Martyna Wojciechowska, dziennikarka i podróżniczka i płk Piotr Gąstał, były dowódca GROM. Konkurs rusza 15 maja i potrwa do 5 czerwca.
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że obecnie pracujemy nad przystosowaniem Muzeum do nowych wymogów sanitarnych dla odwiedzających. Chcemy otworzyć się jak najszybciej, ale chcemy, żeby nasi goście mogli zwiedzać muzeum bezpiecznie.
Zapraszamy do wspólnego tworzenia wirtualnej wystawy pamiątek, gdzie będziecie mogli zaprezentować swoje najcenniejsze pamiątki związane z Powstaniem Warszawskim, okupacją czy przedwojenną Warszawą.
W Wielką Sobotę, 11 kwietnia o godz. 17.00 Legia Warszawa we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundacją Legii zorganizuje wielkanocny mecz charytatywny. Z okazji spotkania będą zbierane środki na pomoc Powstańcom Warszawskim w czasie epidemii COVID-19. Dzięki specjalnej zrzutce kibice będą mogli wesprzeć bohaterów wydarzeń z 1944 roku.
Od 13 marca, w związku z aktualną sytuacją i zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Muzeum Powstania Warszawskiego szczególną opieką otoczy Powstańców Warszawskich. W trosce o zdrowie Powstańców i Wolontariuszy oraz stosując się do aktualnych zaleceń uruchamiamy zdalne dyżury telefoniczne, których celem jest poinformowanie Powstańców o aktualnych zaleceniach oraz apel o pozostanie w domach.
W związku z decyzją o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury Muzeum Powstania Warszawskiego zostaje zamknięte do odwołania. Równocześnie informujemy, że swoją ofertę edukacyjną i kulturalną przenosimy do przestrzeni wirtualnej. Od poniedziałku (16 marca) uczniowie i studenci będą mogli uczestniczyć w lekcjach historii on-line, a rodzice z dziećmi znajdą propozycje na wartościowe spędzenie czasu podczas pobytu w domach.
Muzeum Powstania Warszawskiego serdecznie zaprasza nauczycieli historii i języka polskiego do udziału w bezpłatnym szkoleniu: „Powstańcy po Powstaniu – komunistyczny aparat represji wobec uczestników Powstania Warszawskiego”.
Pamięć o przeszłości to jedno z zasadniczych zdań każdego społeczeństwa i narodu. Niezależnie od okoliczności sfera ta niemal od zawsze nie była przynależna tylko zawodowym historykom. Pytanie o analizę przeszłości łączy się z kwestią tzw. „polityki historycznej”. Czy chcemy tego czy nie obraz dziejów od zawsze stanowił ważny element polityki.
W czasach sufrażystek i rodzących się ruchów feministycznych żyły również kobiety, o których nie mówi się tak wiele – bohaterki dnia codziennego, nasze prababki i babki.
W ramach cyklu zapraszamy Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego na spotkania z najbardziej znanymi i najważniejszymi polskimi fotografami.
Wszystkich chętnych w wieku 9-12 lat, którzy mają ochotę rozpocząć swoją przygodę z szyciem, zachęcamy do udziału w warsztatach krawieckich.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się