Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Serdecznie zapraszamy na bożonarodzeniową odsłonę warsztatów krawieckich dla dzieci.
Muzeum Powstania Warszawskiego wzbogaciło się o niezwykłą pamiątkę - akwarelę „Martwa natura z owocami” (1940–1943) Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Na ostatnim, grudniowym spotkaniu gośćmi będą dziennikarka Magdalena Rigamonti i fotoreporter Maksymilian Rigamonti, autorzy książki fotograficznej „Echo”.
Zapraszamy na przedświąteczny turniej gier planszowych, podczas którego będzie można zagrać w „Kurierów” – najnowszą grę Muzeum Powstania Warszawskiego.
Chcecie włączyć się w inicjatywy na rzecz dobra wspólnego, ale nie wiecie, jak się za to zabrać? Wiecie, że zaangażowanie społeczne to coś bardzo wartościowego, ale mimo tego nigdy nie włączyliście się w żadne działanie? Czas to zmienić!
1 sierpnia 2019 roku, w ramach wspólnej akcji Wirtualnej Polski i Muzeum Powstania Warszawskiego, setki osób przybyły na skwer z pomnikiem upamiętniającym Batalion AK „Zaremba-Piorun”, spełniając w ten sposób marzenie Stanisława Jana Majewskiego ps. Stach. Czas pokazać, że energii do pomagania wystarczy Wam na pozostałe dni!
Obejmując władzę w Polsce po wojnie, komuniście nie zaczynali od zera. Stalin dużo wcześniej zaczął przygotowywanie podatnego gruntu. Kto utorował komunistom drogę do władzy? Co konkretnie pozwoliło na taki rozwój wypadków?
Zachęcamy do rezerwacji terminów lekcji muzealnych na trwający rok szkolny 2019/2020.
W listopadzie naszym gościem będzie nestor polskiej fotografii i prekursor rodzimego fotoreportażu, Tadeusz Rolke.
Pokrętła i dźwignie uruchamiające i przemieszczające plansze z tekstami i zdjęciami oraz nowe rozwiązania technologiczne znajdziecie na naszej zmodernizowanej ekspozycji pt. „Niemcy w Warszawie”. A jednym z jej eksponatów jest... mina samobieżna „Goliath”!
Serdecznie zapraszamy na nowy cykl warsztatów dla dzieci w wieku 9-12 lat.
Mają mądrość pomagania. Pokazują, co dziś znaczą pojęcia: poświęcenie, pomoc słabszym, zaangażowanie społeczne i braterstwo. Ludzie wyjątkowi, współcześni bohaterowie – którzy są wśród nas i obok nas. Do 31 grudnia każdy może zgłosić kandydata do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się