Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Kręci was historia? Fascynuje Was praca detektywa? Marzycie o tym, by zostać reporterami? A może chcielibyście pracować w branży filmowej? Jeśli tak, to zapraszamy do udziału w warsztatach filmowych „Ekran z dziadkiem”.
Zapraszamy na wykład do Cel Bezpieki - oddziału Muzeum w dawnym areszcie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.
Podczas dwudniowej konferencji badacze z 11 ośrodków naukowych z Polski i Niemiec starali się podsumować dotychczasowy stan badań nad niemiecka okupacją Polski lat 1939-1945. Konferencja była okazją także do poinformowania o aktualnie prowadzonych badaniach.
Album fotografii wykonanych w latach 1935-1955 to wyjątkowa publikacja prezentująca ponad 260 zdjęć Tadeusza Bukowskiego „Bończy” – fotoreportera Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej Armii Krajowej, instruktora harcerskiego, pedagoga i artysty fotografika.
Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety. Tym goręcej zapraszamy więc rodziny z dziećmi powyżej 7. roku życia do spędzenia aktywnego przedpołudnia z ciekawymi planszówkami w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zapraszamy na konferencję naukową organizowaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Zachodni w Poznaniu.
Centrum Myśli Jana Pawła II, wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego, Polski Czerwony Krzyż (PCK) oraz Związkiem Rodu Tarnowskich zaprasza na spotkanie poświęcone Marii hr. Tarnowskiej, które odbędzie się 1 października 2019 r. o godzinie 18.00 w Audytorium Dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Flagę miała przy sobie polska delegacja biorąca udział w rozmowach kapitulacyjnych Powstania Warszawskiego.
Z okazji 75. rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego zapraszamy na wykład poświęcony jednemu z żołnierzy Batalionu „Zośka”, Andrzejowi Wolskiemu „Jurowi”.
W Sali pod Liberatorem będzie można usłyszeć nowe aranżacje piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej.
Na historyczno-plastyczne warsztaty zapraszamy uczniów szkół podstawowych z klas II-IV, liczących maks. 20 osób.
Nowa ekspozycja czasowa w Muzeum Powstania Warszawskiego. Poczuj emocje Warszawy na tydzień przed Powstaniem!
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się