Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Blisko dwieście wydawnictw, kilkaset audycji, tysiące metrów taśmy filmowej i fotografii, niezliczona ilość domowej roboty granatów, butelek z benzyną i miotaczy ognia oraz własnej produkcji pistolety maszynowe. Do tego kilometry bandaży i hektolitry zupy, a nawet seria znaczków pocztowych… W nowym cyklu filmowym opowiadamy o niezwykłych ludziach różnorakich profesji, którzy 1 sierpnia 1944 r. zdecydowali się walczyć inaczej niż z bronią w ręku – o cichych bohaterach Powstania Warszawskiego. Odcinek pierwszy: fotoreporterzy walczącej stolicy.
77 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Wspólnie oddajmy cześć jego uczestnikom. Poznaj program obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego.
Zapraszamy do wysłuchania „Rozmów o byciu dobrym”. Ten pojemny tytuł skrywa w sobie dyskusje o dobroczynności, istocie pomagania i postawach w społeczeństwie.
13 lipca w Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie pokazany spektakl wieńczący warsztaty z udziałem podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz obcokrajowców. Inspiracją dla projektu były listy – te pisane podczas Powstania Warszawskiego i te współczesne.
Czy wakacje w Warszawie muszą być nudne? Czy do muzeum chodzi się tylko na szkolne wycieczki? Z pewnością nie. Przekonasz się o tym biorąc udział w naszej międzymuzealnej grze „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś-Ty!”.
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło Tomasza Organka do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Efektem będzie specjalnie przygotowana płyta inspirowana powstańczymi fotografiami oraz rocznicowy koncert w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.
Aby poznać historię Warszawy, najlepiej wyruszyć na spacer jej ulicami. Dlatego zapraszamy na cykl spacerów historycznych prowadzonych przez przewodników Muzeum Powstania Warszawskiego. W spotkaniach będzie mogła uczestniczyć publiczność, a dodatkowo będziemy je transmitowali w internecie.
Wielkie batalie nie zawsze wygrywają wodzowie. Historia zna przykłady triumfu uniwersalnych wartości nad bezduszną machiną zła. Jednym z takich zwycięstw jest działalność hrabiny Marii Tarnowskiej w Powstaniu Warszawskim, która ocaliła dziesiątki tysięcy cywilów…
Dobro ma twarz konkretnych osób. Muzeum Powstania Warszawskiego pragnie ich poznać, uhonorować i postawić za wzór dla innych. Temu służy ustanowiona w 2011 roku Nagroda im. Jana Rodowicza „Anody”. Zapraszamy do obejrzenia nowego cyklu wywiadów „Dobro ma twarz” , prowadzonych przez Weronikę Wawrzkowicz z kanału na YouTubie „Rozmawiam, bo lubię”.
Zapraszamy warszawskie i podwarszawskie szkoły podstawowe organizujące „Lato w mieście” na zajęcia edukacyjne do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zwiedzaj miasto na rowerze. Rozwiązuj zagadki i poznawaj tajemnice Białołęki. Weź udział w Nawigacyjnym Rajdzie Rowerowym i powalcz o nagrody. Co ważne, sam decydujesz kiedy pojedziesz. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie, wsiąść na rower i ruszyć w trasę. Masz czas do połowy lipca.
Miniony rok pokazał jak bardzo brakować może spraw, które uznawaliśmy za oczywiste. Jak ważne są poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty, możliwość bycia razem; celebrowanie, dzielenie się, codzienność – są najpiękniejsze, gdy możemy je przeżywać razem z innymi ludźmi.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się