Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Sali pod Liberatorem tradycyjnie odbędzie się Koncert Niepodległości.
Nieobojętni na zło, gotowi do działania, do niesienia pomocy innym. Dzięki takim ludziom buduje się nasza codzienna solidarność, buduje się cierpliwie lepsza, wolna Polska, o którą walczyło pokolenie Armii Krajowej. Chcemy, aby ich świadectwo, ich praca stanowiły przykład dla innych, że warto dzielić się dobrem.
Tegoroczny XVIII Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje odbywa się pod hasłem… KINGSAJZ DLA KAŻDEGO. Kiedy w 1988 roku swoją premierę miał „Kingsajz”, chodziło o wolność, która miała być ucieczką do normalności – tak nam powiedział podczas rozmowy reżyser Juliusz Machulski. Dla nas Kingsajz to Warszawa i pokoleniowa opowieść o naszych aspiracjach. Stolica zawsze daje obietnicę Kingsajzu, obrazuje tęsknotę za spełnieniem, dobrobytem, lepszym życiem – do niej migrujemy z naszych „szuflandii”. Czy pomimo upływu czasu nasze aspiracje mają jakąś datę ważności?
Zapraszamy na cykl autorskich spotkań - wykładów poświęconych Stefanowi Starzyńskiemu. Przedstawione będą aspekty życia, pracy i dokonań wybitnego polityka. Chociaż trafił do urzędu „z politycznego nadania", sprawił, że „Warszawa była wielka..."
W ramach cyklu zapraszamy Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego na spotkania z najbardziej znanymi i najważniejszymi polskimi fotografami. W ich trakcie postaramy się namówić naszych gości, aby oprócz swoich ikonicznych, powszechnie znanych prac zaprezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.
W ramach 5. edycji konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego „Pamięć »W« kadrze” nadesłano rekordową liczbę 2200 zdjęć. Wynik ten przewyższył, aż o pół tysiąca liczbę fotografii zgłoszonych do projektu w 2022 roku.
Interesujesz się fotografią uliczną? Chcesz spróbować swoich sił podczas sesji portretowej w profesjonalnym studiu? Zapraszamy na kolejną edycję zajęć poświęconych fotografii oraz historii Warszawy podczas II wojny światowej.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6. roku życia na spotkanie z grami planszowymi.
Stworzony z okazji obchodów 79. rocznicy Powstania Warszawskiego teledysk „Miłość istnieje zawsze” autorstwa Tadeusza Śliwy i Wojtka Sokoła otrzymał nagrodę za najlepszy wideoklip dotyczący historii najnowszej, wręczaną podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. Statuetkę za zwycięski teledysk odebrał Paweł Ukielski – zastępca Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego. Teledysk obejrzało do tej pory dwa miliony widzów.
Podsumowaliśmy 13. edycję znanej i bardzo przez Was lubianej wakacyjnej gry międzymuzealnej „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty!”. W tym roku bawiliśmy i edukowaliśmy pod hasłem „Szczęśliwa trzynastka, warszawskie mity i przesądy”.
W tym roku na rynku wydawniczym ukazała się druga część pierwszego tomu „Rozkazów dowództwa Powstania Warszawskiego” pod redakcją Katarzyny Utrackiej, Rafała Brodackiego, Andrzeja Chmielarza i Grzegorza Jasińskiego. Opracowanie to zamyka pierwszy tom serii „Źródła polskie do Powstania Warszawskiego”. Jest to zbiór najważniejszych źródeł do badania historii walk z sierpnia i września 1944 r.
Dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Powstania Warszawskiego realizuje zadanie "Modernizacja części ekspozycji stałej Muzeum Powstania Warszawskiego". Prace zakończą się w grudniu 2023.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się