Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Przyjdź osobiście do Centrum Wolontariatu, zadzwoń, napisz e-mail lub odwiedź nasze media społecznościowe.
Zostań Wolontariuszem w Muzeum Powstania Warszawskiego! Dołącz do zespołu ludzi, którzy na co dzień dbają o pamięć wydarzeń z 1944 roku. Wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego biorą udział w akcjach społecznych, wydarzeniach kulturalnych, a także wspierają codzienną pracę Muzeum. Poznaj nas bliżej!
Wolontariat w Muzeum Powstania Warszawskiego ma charakter międzypokoleniowy. Współpracujemy z osobami w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Są wśród nas uczniowie, studenci, osoby aktywne zawodowe oraz seniorzy; pasjonaci historii i kultury, a także osoby, które chcą poznać ostatnich świadków historii. Bardzo ważna jest dla nas różnorodność i otwartość.
Wolontariat w Muzeum Powstania Warszawskiego to wspieranie realizacji misji, którą jest zachowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim i jego Bohaterach. To również udział w sztafecie pokoleń poprzez kultywowanie wartości, o które walczyli i przekazali kolejnym pokoleniom uczestnicy Powstania: Wolność, Miłość do Ojczyzny, Wierność, Męstwo, Honor, Prawość, Przyjaźń, Tolerancja, Pomoc Słabszym, Sumienność.
Zgłoś się już dziś do Centrum Wolontariatu w Muzeum Powstania Warszawskiego! Jeśli ważny jest dla Ciebie nieustanny rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, umiejętności, jeśli chciałbyś współorganizować nowatorskie projekty, poszerzyć horyzonty, a także nawiązać nowe znajomości... to jesteś w domu!
W ramach cyklu zapraszamy Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego na spotkania z najbardziej znanymi i najważniejszymi polskimi fotografami. W ich trakcie postaramy się namówić naszych gości, aby oprócz swoich ikonicznych, powszechnie znanych prac zaprezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.
Wystawa dokumentuje militarne, polityczne, historyczne i ludzkie aspekty walki o niepodległość podczas 63 dni Powstania w 1944 roku. Prezentowana jest w miejscu szczególnym, bo w Miejscu Pamięci Internowania i Deportacji w Compiègne powstałym w 2008 roku na terenie byłego obozu Royallieu, który podczas II wojny światowej był jednym z największych w Europie Zachodniej ośrodków tranzytowych dla ludności cywilnej, wysyłanej na wykończenie przez pracę przymusową w ramach niemieckiej polityki represyjnych deportacji.
Bawią i uczą. Wspierają rozwój intelektualny oraz emocjonalny. Jeśli tak jak my uwielbiacie grać w planszówki – zajrzyjcie do nas w sobotę10 lutego, godz. 11.00 (obowiązują zapisy)
Interesujesz się fotografią uliczną? Chcesz spróbować swoich sił podczas sesji portretowej w profesjonalnym studiu? Zapraszamy na kolejną edycję zajęć poświęconych fotografii oraz historii Warszawy podczas II wojny światowej.
„Co niewidoczne, a jednak ważne” to hasło tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu filmowego #63sekundy organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Główną nagrodą jest 10 000 zł oraz udział w finałowej gali Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie.
1 lutego 1944 r. została przeprowadzona akcja likwidacji Dowódcy SS i Policji na dystrykt warszawski SS-Brigadeführera und Generalmajora der Polizei Franza Kutschery. Kutschera był zbrodniarzem niemieckim odpowiedzialnym za terror i egzekucje uliczne w Warszawie.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się