Tegoroczny XVIII Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje odbywa się pod hasłem… KINGSAJZ DLA KAŻDEGO. Kiedy w 1988 roku swoją premierę miał „Kingsajz”, chodziło o wolność, która miała być ucieczką do normalności – tak nam powiedział podczas rozmowy reżyser Juliusz Machulski. Dla nas Kingsajz to Warszawa i pokoleniowa opowieść o naszych aspiracjach. Stolica zawsze daje obietnicę Kingsajzu, obrazuje tęsknotę za spełnieniem, dobrobytem, lepszym życiem – do niej migrujemy z naszych „szuflandii”. Czy pomimo upływu czasu nasze aspiracje mają jakąś datę ważności?
16.11 (czwartek), godz. 19.00
Zaszufladkowani
Dyskusja o stołecznych stereotypach
Często posługujemy się stereotypami i kategoryzujemy, łatwo wsadzamy ludzi do różnych szufladek. Te szufladki to m.in. wygląd, upodobania, dorobek, miejsce pracy czy zamieszkania. Podczas festiwalowego spotkania porozmawiamy o szufladkach stołecznych – omówimy najpopularniejsze stereotypy dotyczące warszawiaków. Dowiemy się, ile prawdy zawierają te etykietki oraz co o sobie myślą ludzie żyjący w różnych częściach stolicy. Kto mieszka w dzielnicy „nowobogackich”, a kto w „szemranej”, choć uważanej za najbardziej „rodzimą”? Kto docenia zielony Żoliborz, a kto woli cichą i nieco zapomnianą Ochotę? A może granice nie leżą na mapie Warszawy, tylko w nas samych? Albo dawne szufladki już się zdezaktualizowały? Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Kwiatkowską – parodystką i aktorką współpracującą ze stołecznymi teatrami (Dramatycznym, Buffo, Capitol, Komedia, Polonia, Kamienica, WARSawy); Magdą Grabowską-Wacławek, czyli Bovską – piosenkarką, autorką tekstów i ilustratorką oraz z Czesławem Mozilem – piosenkarzem, muzykiem i kompozytorem mieszkającym na warszawskiej Pradze. Goście opowiedzą nam o plusach i minusach bycia mieszkańcem danej części warszawskiej metropolii. Dyskusję poprowadzi Paweł Loroch – osobowość radiowa i telewizyjna, varsavianista, dziennikarz, fotograf, autor książek i gier planszowych, mieszkaniec Gocławia.
Miejsce: Rotunda, ul. Marszałkowska 100/102
Zapisy: rejestracja
**************
18.11 (sobota), godz. 11.00
Warszawskie słoiki
Warsztaty kulinarne z kiszonek
W słoikach umieścić można zarówno rośliny dostępne w sklepach i na bazarkach, jak i te dziko rosnące. Podczas „niewinnego” warsztatu zgłębimy tę jedną z najbardziej oszczędnościowych form przetwarzania żywności i zajmiemy się produktami sezonowymi, rosnącymi blisko. Nie zabraknie regionalnych przepisów. W obroty weźmiemy więc dynię, kapustę ukisimy z imbirem i jałowcem, a buraka ze śliwką, na koniec połączymy słodycz korzenia wiesiołka, marchwi i papryki z goryczą chrzanu oraz ostrością chili, a wszystko upiększymy aksamitkami. Zapraszamy na zajęcia, na których odczarujemy źle kojarzone w Warszawie słowo „słoik” i zamkniemy w tym naczyniu moc witamin oraz najlepsze smaki. Bo zimą bez kiszonek w stolicy ani rusz! Zajęcia poprowadzi Gosia Ruszkowska – etnografka, współzałożycielka duetu Mead Ladies, na co dzień zajmująca się botaniką praktyczną, współautorka książki kulinarnej Dzikie kiszonki i inne fermentacje.
Miejsce: Międzypokoleniowa Klubokawiarnia, ul. Anielewicza 3/5
Zapisy: rejestracja
**************
18.11 (sobota), godz. 21.30
Dancing. I muzyczka gra!
Tej nocy Niewinni Czarodzieje zapraszają do świata krasnoludków mieszczącego się w podziemiach Instytutu Badań Czwartorzędu. Listopadową pluchę przetańczymy jako mieszkańcy Szuflandii. Zajadając świeże muchy na talony, Polo Coctą wzniesiemy toast za wolność od wszystkich nadszyszkowników Kilkujadków.
W ten świat zanurzyć się można będzie tylko w przebraniu: Ala, Adaś, Olo, Nadszyszkownik, Kwintek, Kramerko, Muchomor, Nosacz – kostiumy pomogą nam się wprawić w iście dancingowy nastrój. Pod batutą nadszyszkownika Jakuba Lubowicza kryzysowe przeboje z lat 80. zagra orkiestra Prezydium Posiedzenia Krasnoludków, a gościnie specjalne – Majka Jeżowska i Anna Jurksztowicz – wystąpią w repertuarze z filmu Kingsajz. A jak komu się nie podoba, to „Mydłem! Dobijemy go mydłem”.
Prowadzenie: Ewa Aniela Gryczon
Dyskdżokej: Kuba Kozak
Wstęp od godz. 20.30
Miejsce: Pałac Kultury i Nauki, Sala Marmurowa, pl. Defilad 1
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie MPW, a także na bilety.1944.pl i eventim.pl
**************
19.11 (niedziela), godz. 18.00
Zakręceni, czyli słoiki w stolicy
Stand-up Michała Kempy
Mieszkają w Warszawie zaledwie kilka lat, a już czują się jak u siebie. Odważni, pełni planów, choć nierzadko z kredytem na 30 lat. Potrafią postawić wszystko na jedną kartę i wyprowadzić się z rodzinnego miasta tylko po to, by w każdy weekend z plecakiem pełnym słoików od mamy wracać do swojego M-2 na Białołęce lub w Miasteczku Wilanów. Co sądzą o stolicy warszawskie słoiki – bo o nich mowa – i czego oczekują od Warszawy? O tym i o wszystkim, co jest związane z tematem bycia nowym w wielkim mieście, porozmawiamy całkiem na serio, choć – oczywiście – ze śmiechem i humorem. Zapraszamy do Klubu Komediowego na wyjątkowe spotkanie ze stand-upem, które poprowadzi jeden z czołowych polskich komików, słoik z 16-letnim stażem – Michał Kempa.
Miejsce: Klub Komediowy, ul. Nowowiejska 1
Zapisy: rejestracja
**************
20.11 (poniedziałek), godz. 18.30
Gdy wszystko dla ciebie za małe, za krótkie
Dyskusja o warszawskich aspiracjach modowych z początku XXI wieku
Wraz z nowym stuleciem zaczęła się stołeczna baśń o lepszym życiu. Od horyzontu powoli zapełniającego się wieżowcami, przez papierowe torby z logotypami sklepów odzieżowych, po przestronne wnętrza apartamentów w ścisłym centrum wynajmowanych za pensję asystentki – Warszawa stała się obietnicą składaną przez magazyny mody, książki i seriale. Już nie Nowy Jork z Seksu w wielkim mieście czy Boston z Ally McBeal, lecz pełna blasku stolica widziana z balkonu Magdy M. Jak i gdzie tworzyły się warszawskie trendy? Kto miał na to wpływ? Jak powstała lokalna logomania (z granatowymi torebkami z Zary na czele)? Co warto było robić i gdzie bywać? I wreszcie: z którymi zjawiskami pożegnaliśmy się raz na zawsze, a które wciąż dobrze się trzymają? O tym, jak duży wpływ na teraźniejszość miał tamten krótki, acz intensywny moment, gdy warszawskie życie wydawało się spełnieniem wszystkich marzeń, porozmawiają: Maciej Marcisz – autor m.in. powieści Taśmy rodzinne, czyli literackiego portretu pokolenia dorastającego w latach 90., dyrektor ds. promocji w Grupie Wydawniczej Foksal; Anna Gacek – dziennikarka radiowa, autorka książki Ekstaza. Lata 90. Początek; Agnieszka Wróbel – prowadząca na Instagramie popularny profil „Sentymenty”, gdzie kolekcjonuje wspomnienia osób urodzonych na przełomie lat 80. i 90. Spotkanie poprowadzi Harel – dziennikarka, autorka jednego z najstarszych blogów o modzie w Polsce.
Miejsce: Marzyciele i Rzemieślnicy, 3. piętro, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25
Zapisy: rejestracja
**************
21.11 (wtorek), godz. 18.00 i 19.00
W podziemiach Instytutu Badania Czwartorzędu
Zwiedzanie piwnic Pałacu Kultury i Nauki
W niedostępnych na co dzień podziemiach PKiN czekają na nas pałacowe koty, tajemne przejścia, szuflandiowe zakamarki, duch Stalina i kapsuła czasu Sali Kongresowej. Spacer z przewodnikiem potrwa ok. 50 min.
Zbiórka: Pałac Kultury i Nauki, hol główny, wejście od ul. Marszałkowskiej
Zapisy: rejestracja
**************
22.11 (środa), godz. 18.30
Queensajz
Dyskusja o kobietach, aspiracjach i reżimach
W kingsajzowej Szuflandii nie było kobiet – tak samo nie ma ich w realnym świecie autorytaryzmów. A jeśli nawet kobiety się pojawiają, to są uprzedmiotowiane, nietraktowane jak osoby: kontroli poddaje się ich zmysłowość, cielesność i moralność. Podczas listopadowego spotkania zmierzymy się z tematem aspiracji klasowych oraz reżimów: piękna, zdrowia, atrakcyjności i fetyszyzacji. Zastanowimy się, jak kształtują się herstoria i teraźniejszość kobiet w demokracji, porozmawiamy o awansie społecznym, klasie, wizerunku, związku tożsamości z dostatkiem, o małżeństwie z rozsądku, slutshamingu oraz singielkach. O tym, co przyniosła nam transformacja i w jakim miejscu jesteśmy dzisiaj, opowiedzą: doktor Magdalena Szcześniak – badaczka kultury wizualnej i historii polskiej kultury XX wieku, autorka m.in. książki Poruszeni. Awans i emocje w socjalistycznej Polsce; Olga Drenda – pisarka, ducholożka, felietonistka „Tygodnika Powszechnego”; Marta Majchrzak – socjolożka, badaczka, założycielka Herstories, czyli butikowej firmy badawczej koncentrującej się na tematyce kobiecej. Spotkanie poprowadzi Karolina Sulej – pisarka, reporterka i antropolożka kultury.
Miejsce: DZiK, ul. Belwederska 44a
Zapisy: rejestracja
**************
23.11 (czwartek), godz. 18.30
To z pracy rąk dobrobyt w krąg
Dyskusja o tzw. kulturze zap…
Podczas gdy w Kingsajzie krasnoludki dziarsko śpiewają: „Hej ho, hej ho, do pracy by się szło! To z pracy rąk dobrobyt w krąg”, internet AD 2023 wrze po słowach profesora Marcina Matczaka, który dzieli się zwątpieniem w pokolenie Z: „Wątpię, aby tacy ludzie byli gotowi pracować po 16 godzin na dobę, żeby osiągnąć sukces”. Publicysta Konrad Bagiński zapytuje retorycznie Z-etki: „Kto jest winny tego, że jesteście roszczeniowymi obibokami?”. Polemiki rozgrzewają światłowody i policzki do czerwoności. Tymczasem w stolicy tzw. kultura zap…, niebaczna na internetowe burze, trzyma się mocno. Statystyki wskazują, że Polacy są w czołówce Europy, jeśli chodzi o liczbę przepracowanych godzin. Stres, problemy ze snem, bóle głowy, zmęczenie, przygnębienie, wypalenie, pogorszenie relacji osobistych – tak oceniają konsekwencje nadgodzin, zmęczenia i stresu uczestnicy badania przeprowadzonego przez Hays Polska. Czy to głos „roszczeniowych obiboków”? Czy Warszawa od czasów transformacji romantyzuje mit przedsiębiorczości, a PKB przysłania jej takie sprawy, jak umowy śmieciowe, freelancerzy, jednoosobowe działalności gospodarcze? W dyskusji wezmą udział: Olga Legosz – przedsiębiorczyni, autorka największych polskich restrukturyzacji w obszarze HR, współtwórczyni Fundacji Sukces Pisany Szminką, prezeska fundacji BlueBees, w 2021 roku jedna ze „100 Kobiet” na liście „Forbes Women Polska”; Zuzanna Kowalczyk – szefowa Działu Ekonomia i Technologie w magazynie „Pismo”, dziennikarka, kulturoznawczyni; Marcin Łukasik – producent, założyciel studia podcastowego Studio Plac, który pracuje tak, by nie pozbawiać się słońca i oceanicznej bryzy podczas najciemniejszych miesięcy jesieni i zimy. Prowadzenie: Justyna Dżbik-Kluge – dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek.
Miejsce: Bar Studio, Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1
Zapisy: rejestracja
**************
24.11 (piątek), godz. 20.00
Jeszcze będzie przepięknie
Zapraszamy na koncert promujący cyfrową premierę singla Tomka Lipińskiego Nie wierzę politykom nagranego z udziałem Vienia i Pelsona – członków znanej hiphopowej grupy Molesta Ewenement. Podczas wieczoru w Palladium usłyszymy utwory ze wszystkich okresów trwającej 45 lat działalności artystycznej Tomka Lipińskiego: z repertuaru Brygady Kryzys, Tiltu i z czasów kariery solowej. Zaśpiewamy razem takie hity jak Mówię ci, że, Centrala, To, co czujesz, Rzeka miłości, Nie pytaj mnie, O, jaki dziwny, dziwny czy Jeszcze będzie przepięknie. Nie zabraknie również Vienia i Pelsona oraz kawałka Nie wierzę politykom. Tomek Lipiński to jeden z najważniejszych artystów polskiej sceny rockowej. Swoimi tekstami i muzyką walczył z totalitarną władzą, jednocześnie mówiąc o miłości i wolności. Nigdy nie dał się zaszufladkować. Do dziś jest uznawany za twórcę alternatywnego, osobnego. Jedynego w swoim rodzaju. Tego występu nie można przegapić. Wyjdźmy więc z szuflady i wspólnie poczekajmy na sygnał z centrali. Po „niewinnym” koncercie odbędzie się silent disco.
Wstęp od godz. 19.00
Miejsce: Teatr Palladium, ul. Złota 9
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie MPW, a także na bilety.1944.pl i eventim.pl
**************
25.11 (sobota), godz. 11.00
Szuflada pełna dźwięków
Warsztaty muzyczne
„Kingsajz dla każdego: i ty możesz wielkim być” – tak śpiewały Majka Jeżowska i Anna Jurksztowicz w kultowym filmie Kingsajz. Na szczęście, w przeciwieństwie do obywateli Szuflandii, my możemy eksperymentować dowoli. Jakie składniki są potrzebne do napisania piosenki? Od czego rozpocząć proces twórczy? Czy tylko profesjonaliści mogą z sukcesem komponować muzykę? Porzućmy domowe eksperymenty i wybierzmy się do Fotoplastikonu Warszawskiego, aby poznać recepturę utworu idealnego. Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznamy tajniki muzycznego świata, nauczymy się korzystania z najnowszych programów do tworzenia muzyki, a co najważniejsze – od podstaw stworzymy własny utwór. Zajęcia zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Warsztaty poprowadzi Aleksander Golor-Baszun – producent muzyczny, poeta, wokalista i multiinstrumentalista.
Miejsce: Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51
Zapisy: rejestracja
**************
27.11 (poniedziałek), godz. 18.30
Pan tu nie stał, czyli o budynkach szybko znikających
Dyskusja o warszawskiej architekturze lat 80./90.
Wśród warszawskich budynków z ostatnich 20 lat XX wieku znajdziemy architektoniczne perełki. Hotel Marriott, gmach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie czy nawet Błękitny Wieżowiec określane są jako przykłady udanej architektury swoich czasów. Były też budynki, które jakby od początku powstały tylko po to, żeby za chwilę zniknąć: w doskonałych lokalizacjach, ale zbyt małe lub za niskie, niedopasowane do warszawskiej skali i warszawskich możliwości. Hotel Mercure, Atrium, biurowiec Mennicy Polskiej – jaka powinna być przyszłość tych budynków? Czy architektura tamtego okresu zasługuje na ochronę i czy takie gmachy mają jeszcze rację bytu w metropolii? W dyskusji wezmą udział: Aleksandra Stępień-Dąbrowska – specjalistka Działu Naukowego Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, autorka książki Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90.; Patrycja Jastrzębska – historyczka sztuki, animatorka kultury, autorka książki Tu było, tu stało. Znikająca architektura Warszawy po 1989 r. oraz Jarosław Trybuś – historyk sztuki, doktor nauk humanistycznych, muzealnik, krytyk architektury. Spotkanie poprowadzi Tomasz Malkowski – dziennikarz i krytyk architektury.
Miejsce: ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, pasaż Wiecha 4
Zapisy: rejestracja
**************
29.11 (środa), godz. 18.30
Osoba krasnoludzka
Dyskusja o języku
W filmie Juliusza Machulskiego słowo „kingsajz” przypomina nowomowę ustroju totalitarnego, bo język zawsze tworzył i opowiadał swój czas. A do jakiego życia dziś aspirujemy, kształtując naszą rzeczywistość językową? Dlaczego boli nas „dyrektorka”, a już „sprzątaczka” czy „ASAP-y” – nie? Nie wspominając o „osobie aktorskiej” i kontrowersyjnych zaimkach. O hegemonii języków zaprzężonych do służby idei opowiedzą: Maciej Makselon – redaktor inicjująco-prowadzący w wydawnictwie W.A.B., nauczyciel akademicki, popularyzator wiedzy o języku polskim i instruktor pisania, autor wystąpienia na konferencji TEDx w Koszalinie pt. Feminatywy. O genderowej nowomowie słów kilka; Eliza Kącka – pisarka, literaturoznawczyni, krytyczka, felietonistka „Tygodnika Powszechnego”, kronikarka „zderzeń i wgryzień słownych”, która pracuje w kapitule Nagrody Literackiej Gdynia oraz Mateusz Adamczyk – Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi 2023, członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego, uczący języka inkluzywnego, komunikacji bez przemocy, prostej polszczyzny i wystąpień publicznych. Prowadzenie: Justyna Dżbik-Kluge – dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek.
Miejsce: DZiK, ul. Belwederska 44a
Zapisy: rejestracja
**************
29.11 (środa), godz. 19.15 i 21.00
30.11 (czwartek), godz. 21.00
Ballada o Emilii i lesie
Spektakl teatralny w reżyserii Wiktora Rubina
Ballada o Emilii i lesie wywodzi się z ludowej piosenki. Jest to historia wiejskiej dziewczyny, która wyjechała do Warszawy, aby spełniać swoje marzenia i zaspokoić własne ambicje. Jedna z ostatnich zwrotek ballady zawiera dramatyczną scenę, w której Emilia spotyka przez przypadek swojego ojca (starego wiejskiego drwala) i nie przyznaje się do niego. Oto widzimy ciemną stronę awansu społecznego oraz uczucia, które ukrywamy nawet przed samym sobą. To opowieść o wstydzie za swoją przeszłość i rodzinę oraz o cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić, by dostać się do elitarnego towarzystwa. A także o tym, jak daleko możemy się posunąć, by uniknąć kompromitacji. Przede wszystkim jednak jest to spektakl o braku porozumienia, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa. Twórcy przedstawienia wpisują tę historię we współczesny kontekst i oddają głos Emilii, który w ludowej balladzie jest całkowicie zawłaszczony przez ojca – narratora. W spektaklu przyglądamy się obu perspektywom. Ojciec i córka inaczej się komunikują. On woli przemilczeć trudne sprawy i stać z boku. Ona jest gotowa na bolesną konfrontację zamiast ciszy i złudnego spokoju.
Spektakl Wiktora Rubina jest prezentowany w Muzeum nad Wisłą, gdzie do 10 grudnia br. w ramach 7 edycji wystawy i charytatywnej aukcji sztuki Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców będzie można oglądać prace artystów wspierających osoby w kryzysie uchodźczym. Zysk ze sprzedaży dzieł sztuki zasili programy pomocowe prowadzone przez Fundację Ocalenie.
Tekst: Jolanta Janiczak
Reżyseria: Wiktor Rubin
Reżyseria światła: Monika Stolarska, Wiktor Rubin
Scenografia, wideo: Łukasz Surowiec
Kostiumy: Jolanta Janiczak
Muzyka: Krzysztof Kaliski
Obsługa techniczna: Lama Stage
Inspicjentka: Emilia Szuchniewicz
Produkcja: Marta Kuźmiak, Beata Spodarek
Występują: Paulina Walendziak, Michał Czachor, Krzysztof Kaliski, Nadim Housni
Miejsce: Muzeum nad Wisłą (Muzeum Sztuki Nowoczesnej), ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie MPW, a także na bilety.1944.pl i eventim.pl:
środa, 29.11.2023 | 19:15
**************
30.11 (czwartek), godz. 18.30
Polej Polo Cocty
Podróż przez warszawskie stoły ostatnich trzech dekad
Zajrzyjmy do talerzy warszawiaków z ostatnich 30 lat i dowiedzmy się, jak dieta i kulinarne mody odzwierciedlały nasze aspiracje oraz panujące trendy. Czy jedzenie było motorem, czy też wynikiem zmian kulturowych? Czy w 2005 roku gotowało się raczej według przepisów z „Poradnika Domowego”, czy z nowych kulinarnych formatów TVN? Czy ten, kto jadł sushi, wciągał też pho na Stadionie Dziesięciolecia, czy raczej wolał bezpieczną przestrzeń lokali z kartami klubowymi? Czy papierowy kubek z caffè latte sprawiał, że Śródmieście stawało się Manhattanem, a my – Carrie Bradshaw? I w końcu: czy współczesna Warszawa jest stolicą żurku i pierogów, jak zdaje się sugerować kulinarna mapa Starówki, a może wegańskiego ramenu? Na podróż przez kulinarne (i aspiracyjne) oblicza stolicy zapraszają: Katarzyna Pruchnicka – dziennikarka radiowa, prowadząca program Bistro i współprowadząca audycję Z czym to się je w Radio 357; Magdalena Tomaszewska-Bolałek – kierowniczka Food Studies na Uniwersytecie SWPS, autorka bloga Kuchniokracja; Basia Kłosińska – restauratorka, współwłaścicielka Wozowni i Lupo Pasta Fresca; Klaudia Górak – połowa duetu Peaches Gastro Girls, od lat związana z warszawską gastronomią, pasjonatka podróży i twórczyni wyjątkowych wegańskich dań w Peaches, a także Vienio, czyli Piotr Więcławski – raper i producent z warszawskiej grupy Molesta Ewenement, pasjonat kuchni i jedzenia.
Miejsce: Big Book Cafe MDM, ul. Koszykowa 34/50
Zapisy: rejestracja
**************
*Wystawa towarzysząca festiwalowi
do 2.12, godz. 10.00–18.00
Pan tu nie stał, czyli o budynkach szybko znikających
Wystawa fotografii architektury Warszawy
Spółdzielczy Dom Handlowy Sezam, Supersam, pawilon Chemia czy nieodżałowane warszawskie kina Moskwa, Skarpa, Praha i W-Z – to tylko kilka przykładów ikonicznej architektury powojennej Warszawy, które łączy jedno: już nie istnieją. Gdy powstawały, były dumą warszawiaków i przez dekady doskonale wypełniały powierzone im funkcje. Jednak po roku 1989, zapomniane i niedoinwestowane, jeden po drugim bezpowrotnie znikały z warszawskiego krajobrazu, ustępując miejsca nowym gmachom. Zapraszamy na sentymentalną podróż po Warszawie, która zniknęła w ciągu ostatnich 30 lat. Emilka, Uniwersam Grochów, Uniwersal, Zakłady Wytwórcze Lamp Elektrycznych im. Róży Luksemburg czy Zakłady Radiowe im. Marcina Kasprzaka powrócą do nas w trójwymiarze na specjalnej wystawie w Fotoplastikonie Warszawskim.
Partnerem wystawy jest „Tu było, tu stało”
Miejsce: Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51
Wstęp w cenie biletu do Fotoplastikonu: normalny – 10 zł, ulgowy – 6 zł (w czwartki wstęp wolny)
**************
Organizatorzy: Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Stefana Starzyńskiego i Miasto Stołeczne Warszawa
Mecenas Muzeum: PZU
Partner Strategiczny Muzeum: PGE
Partner Projektów Edukacyjnych: KGHM
Patron Medialny: Ströer
Partnerzy Festiwalu: Eventim, Green Caffè Nero, Zbyszko Company