Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Cykl poświęcony współczesnej, polskiej fotografii wojennej. Na comiesięcznych spotkaniach słuchacze mogą wysłuchać i porozmawiać z czołowymi polskimi fotografami i reporterami, którzy prezentują swoje zdjęcia ukazujące realia konfliktów zbrojnych.
Mają mądrość pomagania. Pokazują, co dziś znaczą pojęcia: zaangażowanie społeczne, obywatelskie, patriotyzm i bohaterstwo. Uhonorujmy ludzi wyjątkowych – bezinteresownie pracujących dla dobra wspólnoty. Kandydatów do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” można zgłaszać do 16 grudnia.
Nowy cykl poświęcony fotografii oraz historii Warszawy podczas II wojny światowej. W trakcie trzech kolejnych spotkań (18.11., 02.12., 09.12.) poszukamy śladów street photo i fotografii portretowej wśród zdjęć wykonanych podczas okupacji i Powstania Warszawskiego.
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na wykład poświęcony czterem żołnierzom podziemia antykomunistycznego, którzy urodzili się w 1918 roku.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu chcemy na nowo odnaleźć wolnego ducha stolicy. Z dystansu charakterystycznego dla Niewinnych Czarodziejów spojrzymy na wolność i przemiany, jakim ulegała Warszawa i jej mieszkańcy. Sto lat niepodległości kształtowało stołeczność, ale też prowokowało do manifestowania warszawskiej niezależności.
Młodzi filmowcy powyżej 10. roku życia nie mogą opuścić zajęć z animacji poklatkowej poświęconych jednemu z twórców niepodległej Polski – Józefowi Piłsudskiemu i jego imieninowym prezentom. Niektóre z tych prezentów miały rogi, a inne dzioby.
Podczas spotkania poznamy historię pierwszego polskiego pojazdu pancernego nazywanego Tankiem Piłsudskiego, ponadto usłyszymy opowieść o powstańczym samochodzie pancernym Kubuś.
Koncert Niepodległości to wydarzenie od 10 lat organizowane w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na jego obecny dorobek składa się 25 edycji, 120 kompozycji i aranżacji oraz kilkanaście odrębnych scenariuszy.
W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości szczególnie zwracamy uwagę na fakt, że dla wielu młodych Polaków walka o wolność nie skończyła się wraz w ustaniem działań wojennych. Chcemy przypominać o ich losach.
Poznaj wyjątkowych ludzi i ich historie zaprezentowane na nowej wystawie fotograficznej „Patrz i słuchaj”. Krótkie reportaże powstały w trakcie warsztatów „Portret dokumentalny” towarzyszących Nagrodzie im. Jana Rodowicza „Anody”.
Po wakacyjnej przerwie, gościem spotkania z cyklu „Na pierwszej linii” będzie fotoreporter Michał Dyjuk, który dokumentował m.in. sytuację represjonowanej mniejszości muzułmańskiej Rohingya oraz uchodźców u wybrzeży Libii, a także starcia towarzyszące szczytowi G20.
Konkurs wokalny na interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej - trwający nieprzerwanie od 1997 roku - to cały czas jedno z najciekawszych wydarzeń artystycznych w Polsce.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się