Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Zajęcia modelarskie dla młodzieży powyżej 12. roku życia, podczas których uczestnicy wykonają model słynnego powstańczego wozu bojowego „Kubuś” w skali 1:72 oraz poznają jego historię.
Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety.
Pamiątki te przywieźli do Australii bohaterscy żołnierze pamiętnego września 1939, Armii Krajowej, Powstańcy Warszawscy, lotnicy polskich dywizjonów RAF, żołnierze generała Andersa i gen Maczka - członkowie, ojcowie i dziadkowie członków Sydnejskiej Polonii.
Swoją opowieść wojenną, Monika Kicman, młoda żona i matka, rozpoczyna od momentu wybuchu II wojny światowej. Wojenna rzeczywistość codziennie przynosiła nowe wyzwania, a jej wszechobecnym towarzyszem był lęk. O siebie i najbliższych. Ale mimo aresztowań, szykan i ulicznych łapanek bohaterowie, podjęli walkę nie tylko o swoje przetrwanie, ale i aktywnie włączyli się do konspiracji. Co nimi kierowało? Jak zrozumieć to - w gruncie rzeczy - codzienne igranie ze śmiercią?
W sobotę 15 września w muzealnym Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się VIII Wielka Gala Finałowa międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”.
Trzeci tom serii komiksowej o burzliwych losach Kazimierza Leskiego rozpoczyna nowy rozdział jego przygód. Okupowana Warszawa zmienia się w szachownicę, na której figury ustawione zostają przez wywiady wielu państw. Czytelnik Bradla przenosi się do świata intryg i wciągających rozgrywek. Trzeci tom dostępny jest w sprzedaży od 19 września br.
Pod koniec września 28 uczniów z Finlandii, Litwy, Niemiec i Polski spędzi tydzień w Warszawie, poznając historię miasta podczas II wojny światowej. Wspólnie z czwórką artystów przygotują spektakl zgłębiający zagadnienia oporu, sprzeciwu i walki o tożsamość w realiach wojennej stolicy. Pokaz odbędzie się 1 października w Teatrze Ochoty.
„Zjedzenie czegoś z warszawskiej ulicy jest przerażające” – to była pierwsza myśl, która przyszła nam do głowy, gdy zastanawialiśmy się nad wydaniem tej książki. A jednak!
Przez cały wrzesień, październik i listopad posiadacze Karty Warszawiaka zwiedzają Muzeum Powstania Warszawskiego za złotówkę.
Edukatorzy z Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowali ofertę lekcji muzealnych dla uczniów klas V-VI-VII szkół podstawowych.
Rozpoczynamy nabór do II edycji kursu introligatorskiego. Zajęcia poprowadzi Tamara Obłamska-Rozmus, absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie, właścicielka Introligatorni Rozmus.
Muzeum Powstania Warszawskiego wspólnie z Filipem Chajzerem zbiera pieniądze na pomoc dla najbardziej potrzebujących Powstańców Warszawskich.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się