Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy do Cel Bezpieki – naszej ekspozycji znajdującej się w podziemiach budynku dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. W programie wykład specjalny oraz bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem. Zapraszamy również na tematyczne lekcje muzealne.
Film „Paszporty Paragwaju” w reżyserii Roberta Kaczmarka opowiada mało znaną historię współpracy polsko-żydowskiej, której celem nadrzędnym było życie drugiego człowieka.
Zajęcia modelarskie dla młodzieży powyżej 12. Roku życia, podczas których wykonamy model słynnego powstańczego wozu bojowego w skali 1:72 oraz poznamy jego historię.
Na wystawie prezentujemy 48 trójwymiarowych zdjęć autorstwa Zbigniewa Szczypki, które ukazują Sheffield i Londyn w latach 60. XX wieku.
Krzysztof Zalewski nagrał piosenkę, która będzie towarzyszyła filmowi „Kurier” – ekranizacji niezwykłych losów Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety.
W swoim tekście z 1934 'Ku syntezie trzech pokoleń", architekt i teoretyk prof. Lech Niemojewski stwierdził, iż warszawscy architekci epoki dzielą się na trzy generacje: - akademików - seniorów ( urodzonych przed 1885 r.), pionierów modernizmu i funkcjonalizmu (urodzeni ok 1890 – 1900 r.) oraz "młodą falę" twórców (urodzonych ok. 1900 – 1910 r.), wykształconych już w odrodzonej Polsce. Przedstawiciele każdej z generacji tworzyli w Warszawie i na terenie kraju, współtworząc architektoniczną mozaikę.
Zajęcia modelarskie dla młodzieży powyżej 12. roku życia, podczas których wykonamy model słynnego wozu bojowego „Piłsudski”. Pojazd ten brał udział w walkach o Lwów w 1918 roku.
4 marca 2019 roku minie 25 lat od polskiej premiery jednego z najważniejszych filmów w historii kina. Wstrząsająca „Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga, która poruszyła widzów nie tylko w Polsce, ale również na świecie, wraca do kin.
W najbliższy poniedziałek naszym gościem będzie weteran, uczestnik misji wojskowych w Kosowie, Iraku i Afganistanie, członek ZPAF oraz fotoreporter, Grzegorz Banaszak. Po odejściu z wojska rozpoczął współpracę z Agencja Fotograficzną Reporter, Crowd Spark i Getty Images.
Druga edycja cyklu poświęconego fotografii oraz historii Warszawy podczas II wojny światowej. W trakcie trzech kolejnych spotkań (20.01., 17.02., 24.02.) poszukamy śladów street photo i fotografii portretowej wśród zdjęć wykonanych podczas okupacji i Powstania Warszawskiego.
Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Ambasada Republiki Argentyny mają przyjemność zaprosić na spotkanie z argentyńską dziennikarką i pisarką Aną Wajszczuk - autorką książki „Warszawskie Dzieci”, wyróżnionej w Konkursie Historycznym Ministra Spraw Zagranicznych 2018 w kategorii „Najlepsza publikacja obcojęzyczna promująca historię Polski”
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się