Konkurs wokalny na interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej - trwający nieprzerwanie od 1997 roku - to cały czas jedno z najciekawszych wydarzeń artystycznych w Polsce.
Dlaczego? Cytując twórców czyli Fundację Okularnicy: W ramach festiwalu Fundacja od zawsze starała się prezentować polskie piosenki autorstwa mistrzów gatunku, dokonania Laureatów minionych edycji konkursu wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej“, wracać do brzmień klasycznych jak i dać szansę wykonawcom awangardowym. Formuła festiwalu otwarta jest na różnorodne gatunki muzyczne i formy ekspresji.
Dzięki takiemu właśnie podejściu„Pamiętajmy o Osieckiej” gości w największych salach teatralnych i koncertowych (od Sopotu, przez Poznań, aż po Warszawę) stanowiąc prawdziwe święto dla miłośników muzyki, fanów niebanalnych, świeżych wykonań, ponadczasowych tekstów, kreując corocznie nowe nazwiska znaczące coraz więcej na polskiej scenie muzycznej (np. Marcin Januszkiewicz z fenomenalnym albumem poświęconym właśnie twórczości A. Osieckiej).
Przez 20 lat trwania Konkursu wzięły w nim udział setki młodych ludzi, utalentowanych i wrażliwych na słowo. Śpiewanie z wyczuciem piosenek literackich, interpretacja tekstów, talent wokalny i muzykalna osobowość cechowały wszystkich Finalistów i Laureatów Konkursu, którzy często wiązali swoją karierę z estradą.
Wraz z przejęciem organizacji 21. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, od 2018 r. Festiwal odbywa się dzięki staraniom Teatru Nowego w Poznaniu i Fundacji Okularnicy. Szczegóły na temat planowanych wydarzeń dostępne są na stronie internetowej Teatru.
Nie możemy też zapomnieć o sprawdzonych partnerach całego wydarzenia: Muzeum Powstania Warszawskiego, Studia Muzycznego PR im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i Teatrze Atelier. Również dzięki tym instytucjom, muzyka i słowa Agnieszki Osieckiej ponownie nabierają wielkie mocy, a koncerty mają w sobie zawsze coś magicznego.
Wróćmy jeszcze jednak na chwilę do Teatru Nowego, posługując się kolejnym cytatem, tym razem Piotra Kruszczyńskiego (dyrektora TN): Wysłuchanie wszystkich napisanych przez Agnieszkę Osiecką piosenek zajęłoby – bez przerw na sen – mniej więcej tydzień. Możliwość wyboru repertuaru z ponad 2000 utworów sprawia, że Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej” ma zapewnioną długowieczność. Mówiąc wprost – Osiecka raczej nie może nam się znudzić; Osiecka wciąż będzie nas zaskakiwać.
Jak zaskoczy w tym roku? O tym musimy przekonać się wspólnie podczas trzeciego etapu konkursu!
⇨ koncert: 19 października 2018 | 20:00
Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie | ul. Grzybowska 79
⇨ koncert finałowy: 20 października 2018 |
Studio Muzyczne PR im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie | ul. Myśliwiecka 3/5/7
⇨ ceremonia wręczenia nagród, koncerty galowe: 26, 27, 28 października 2018 |
Teatr Nowy w Poznaniu
Niezależnie od miejsca zamieszkania, upodobań muzycznych i planów na październik - musicie spędzić go z nami. Pamiętajcie o Osieckiej razem z nami...
Szczegóły:
www.teatrnowy.pl i profil na FB "Pamiętajmy o Osieckiej"
Historia i więcej o konkursie
Partnerzy:
Muzeum Powstania Warszawskiego
Studio Muzyczne PR im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie
Sponsor:
HOYA Polska