Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Interesujesz się fotografią i jej historią? Chcesz spróbować swoich sił podczas sesji portretowej w profesjonalnym studiu? Zapraszamy na kolejną edycję zajęć poświęconych fotografii oraz działalności powstańczych fotografów.
Świętujemy Niepodległość! 11 listopada zapraszamy do Sali Małego Powstańca, gdzie przygotowaliśmy warsztaty edukacyjne „Kwiaty dla Polski”. To spotkanie dla dzieci wieku 6-12 lat, podczas których techniką akwarelową każde dziecko stworzy własne dzieło sztuki.
Już 20 listopada startuje XIX Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje 2024! Czeka na was dancing, koncerty, musical improwizowany, silent disco, czy monodram Anny Seniuk oraz wiele innych spotkań, dyskusji i warsztatów. Zarejestruj się na wydarzenia już dziś!
3 listopada 2024 roku Muzeum Powstania Warszawskiego otworzyło kolejną wystawę „Warszawa. Feniks z popiołów”, tym razem w Port of Humanity Tsuruga Museum. To już czwarta placówka w Japonii, która chce opowiedzieć swoim mieszkańcom o losach stolicy Polski w 1944 roku. Do tej pory wystawa gościła w Hiroszimie, Osace i Sapporo.
11 listopada w Sali pod Liberatorem, odbędzie się XVI Koncert Niepodległości „ŻYWIĄ Y BRONIĄ”. Inspiracją dla wydarzenia jest 230. rocznica wojny Polski z Rosją i Prusami, znanej jako Insurekcja Kościuszkowska 1794 roku. Twórcami Koncertu Niepodległości są polsko-kanadyjska wokalistka jazzowa i kompozytorka Ola Turkiewicz oraz Jacek „Wiejski” Górski.
Od 30 października 2024 roku w Gerhart Hauptmann Haus w Düsseldorfie można zobaczyć wystawę Muzeum Powstania Warszawskiego „Der Warschauer Aufstand 1944/Warsaw Rising 1944” . Została otwarta w ramach obchodów Tygodnia Warszawskiego, upamiętniającego 35-lecie partnerstwa między Düsseldorfem a Warszawą.
Tegoroczna edycja konkursu „Pamięć »W« kadrze” rozstrzygnięta! W tym roku nadesłano rekordową liczbę prac – aż 3000 zdjęć. Poznaj laureatów.
Możesz zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego w nowej formule - bilet na wspólne zwiedzanie z przewodnikiem. Na czym polega nowa usługa zwiedzania?
Po sukcesie 2. edycji Festiwalu Teatralnego Wolność, potwierdzającym ogromne zainteresowanie teatrem wśród młodzieży oraz wspaniałymi spektaklami, które zaprezentowaliśmy w kwietniu br. w Muzeum Powstania Warszawskiego, serdecznie zapraszamy do udziału w 3. edycji ogólnopolskiego festiwalu najlepszych spektakli tworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem jest walka o wolność w kontekstach zarówno historycznych, jak i współczesnych.
Z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego zespół Małe TGD stworzył piosenkę "Godzina W", składającą hołd tym, którzy stanęli do walki o wolność 1 sierpnia 1944 roku, o godzinie 17.00. Chcemy opowiedzieć o historii warszawiaków sprzed 80. lat, a także o wartościach ważnych dla dziecka i dorosłego, babci i dziadka Powstańców oraz ich prawnuczków.
Strategiczne myślenie, praca zespołowa oraz spostrzegawczość to umiejętności, które były nieodłączne dla harcerzy „Szarych Szeregów” podczas II wojny światowej. Czy wiesz, że tych wartościowych cech można się nauczyć, grając w gry planszowe?
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online dla nauczycieli „Powstanie Warszawskie – droga ku wolności”.
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się