Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Od 8 sierpnia 2024 roku w Sapporo można zwiedzić wystawę „Warszawa. Feniks z popiołów”, która opowiada losy stolicy Polski pod okupacją niemiecką, w czasie Powstania Warszawskiego oraz powojennej odbudowy. Ekspozycja została zorganizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Polską w Tokio oraz Instytutem Polskim w Tokio
2,5 tys. harcerzy, 300 wolontariuszy Muzeum, 75 tys. osób w ponad 350 miejscach pamięci, 1 lot Herkulesa nad Warszawą oraz ponad 1,2 mln wyświetleń utworu „Godzina «W»” – wszystko po to, aby pielęgnować pamięć o wydarzeniach, które 80 lat temu zmieniły historię Warszawy.
W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowaliśmy wystawę czasową zatytułowaną „Rzeczywiste. 80 wyjątkowych przedmiotów z Powstania Warszawskiego”. Skupia się na autentycznych przedmiotach z czasów Powstania, które przetrwały i niosą ze sobą nie tylko materialne świadectwo, ale także głębokie emocje i historie swoich właścicieli.
1 sierpnia, o godzinie 17.00 polscy piloci oddadzą hołd Powstańcom. Żołnierze Polskich Sił Powietrznych razem z Muzeum Powstania Warszawskiego dołączają do upamiętnienia 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 2024 r., w Godzinie „W” samolot transportowy C-130 Herkules oraz cztery samoloty F-16 „Jastrząb”, oddadzą hołd Powstańcom Warszawskim, wykonując lot nad centrum stolicy.
Tradycją stał się już koncert powstańczych, niezakazanych piosenek, wykonywanych wraz z Chórem Warszawiaków 1 sierpnia na placu Piłsudskiego. Pobierz śpiewnik powstańczych utworów!
W ramach 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyło się spotkanie prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z powstańcami w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego.
W piątek, 26 lipca w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się koncert Brodki. Wydarzenie było premierą nowego albumu artystki pt. „WAWA”.
Informujemy, że w dniu 26 lipca 2024 roku, wyjątkowo niedostępna dla zwiedzających będzie Sala Małego Powstańca.
24 lipca 2024 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się uroczystość przekazania dokumentów Batalionu „Parasol”.
Tradycją stał się już koncert powstańczych, niezakazanych piosenek, wykonywanych wraz z Chórem Warszawiaków 1. sierpnia na placu Piłsudskiego. Pobierz śpiewnik powstańczych utworów!
Z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy zespół Małe TGD, który stworzył chwytającą za serce piosenkę „Godzina W”. Autorami utworu są Monika „Mimi” Wydrzyńska oraz Piotr Nazaruk, a już 27 lipca podczas koncertu dla dzieci w Parku Wolności odbędzie się premierowe wykonanie utworu na żywo. Fani zespołu usłyszą również piosenki znane z repertuaru zespołu, takie jak: „Góry do Góry”, czy „Bohater”.
Łączniczka czekała na jego reakcję, w międzyczasie jakby od niechcenia zaplatając długie, ciemne włosy w ścisłego warkocza. Zdawało się, że go nie rozpoznała, natomiast on był pewny, że uwiecznił już tę pociągłą twarz na jednej ze swoich fotografii. Dostarczony rozkaz był krótki, zwięzły i nie pozostawiał żadnych wątpliwości. Wszystkie materiały fotograficzne miały być jak najszybciej przekazane do Delegatury. Część była ukryta, część już wywołana i rozdana, ale najwięcej dał na przechowanie do Zofii. Wiedział, gdzie szukać klisz - nie wiedział jednak, gdzie szukać „Zochy”…
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się