Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na spacery śladami Powstania Warszawskiego. Po historycznych miejscach Mokotowa i Ochoty będą oprowadzać przewodnicy Muzeum. Spacery są darmowe. Pierwszy wystartuje już 29 września o godz. 12.00
W sierpniu 2024 r. do zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego trafił cenny dar – album zawierający 77 zdjęć z lat 30. XX w., których autorem jest Eugeniusz Lokajski - sportowiec, wybitny fotograf, żołnierz Powstania Warszawskiego. Zdjęcia przedstawiają Aleksandrę Kotlicką (po mężu Dobrzyńską), studentkę Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie najprawdopodobniej się spotkali.
Stworzony specjalnie dla Muzeum Powstania Warszawskiego teraz dostępny dla widzów na całym świecie. Spektakl „D’ARC” znajdzie się na prestiżowej platformie streamingowej operavision.eu. Premiera 1 października 2024 roku.
„Podróż bohaterek. Powstanie kobiet” to wystawa zrealizowana w ramach obchodów 79. rocznicy Powstania Warszawskiego. I to właśnie ona zdobyła najwięcej głosów internautów w tegorocznym plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku, po raz siedemnasty organizowanym przez Muzeum Historii Polski.
Dla jednych bohater, który nie opuścił stolicy w chwili największej próby. Dla innych wizjoner, którego ambitne plany wybiegały daleko w przyszłość. Bilans pięcioletnich rządów Stefana Starzyńskiego w Warszawie jest imponujący: budowa ponad 100 tys. mieszkań i 30 gmachów szkolnych, wykończenie oraz oddanie do użytku Muzeum Narodowego, budowa wiaduktu nad Dworcem Gdańskim i przedłużenia ulicy Bonifraterskiej.
Jak co roku, 18 września w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się uroczystość złożenia wieńców przy Pomniku Lotników upamiętniającym międzynarodową pomoc niesioną powstańczej Warszawie. Tego dnia miało również miejsce inne wyjątkowe wydarzenie - przekazanie flagi, która była przypięta na rampie samolotu Hercules C-130 podczas przelotu nad Warszawą 1 sierpnia 2024 roku w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Wszystko, co da się opisać w liczbach jest do zastąpienia – ale nie wyblakła rodzinna fotografia, nie lalka z dzieciństwa, nie odręcznie spisane wspomnienie – one absorbują nasze emocje i ciepło. Jesteśmy za nie odpowiedzialni.
"Chcieliśmy być wolni” to gra miejska dla rodzin z dziećmi, czyli połączenie elementów inscenizacji historycznej z aktywnym udziałem uczestników. Zapraszamy 27 lipca (sobota) od godz. 14:00 do 17.30.
Muzeum Powstania Warszawskiego i Wydawnictwo Znak Literanova serdecznie zapraszają na spotkanie promujące książkę "Dziewczyny ze Słowaka" Marii Paszyńskiej. Spotkanie odbędzie się 18 września 2024 o godz. 18.00
Muzeum Powstania Warszawskiego pozyskało blisko 2000 zdjęć lotniczych Warszawy wykonanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Fotografie te w większości były dotąd niepublikowane. Dzisiaj Muzeum upublicznia cały zbiór.
Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzi lekcje muzealne z historii i języka polskiego na wszystkich poziomach nauczania.
Do zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego trafiły kolejne powstańcze opaski. W poniedziałek 5 sierpnia 2024 roku odbyła się uroczystość ich przekazania.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się