Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
W październiku gościem cyklu spotkań poświęconych polskiej współczesnej fotografii wojennej będzie Piotr Janowski – reporter, który dokumentował konflikty w Jugosławii i Palestynie.
Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety.
Założeniem kompozytora Pawła Pudło było stworzenie poruszającej opowieści dźwiękowej o najbardziej zniszczonych podczas II wojny światowej miastach, które odrodziły się z popiołów.
Warszawski Festiwal Conradowski to przygotowany przez redakcję pisma „Teologia Polityczna” cykl spotkań poświęconych dziełom Josepha Conrada.
Podczas trzech spotkań, które odbędą się w kolejnych miesiącach, poznamy pismo inspirowane przedwojennymi krojami i poćwiczymy kaligrafowanie różnego rodzaju narzędziami: pastelami, węglem, ołówkiem i farbami.
UWAGA! Pokaz rejestracji telewizyjnej spektaklu „Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej” zaplanowany na 3 października został ODWOŁANY! Przepraszamy wszystkich, którzy się wybierali.
W Muzeum Historyczno-Technicznym w Peenemünde (HTM), w którym od 1 lipca gości nasza wystawa „Powstanie Warszawskie 1944”, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrala Kształcenia Politycznego Meklemburgii-Pomorza Przedniego zorganizowały seminarium „Miejsca Pamięci kraju związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego”.
Internetowa baz ofiar cywilnych Powstania Warszawskiego (kat. „Muzealny projekt otwarty”) oraz album „Czekając na odbudowę. Warszawa 1945–1950 w obiektywie Karola Pęcherskiego” (kat. „Wydawnictwo muzealne”) zostały wyróżnione w ramach XI edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.
Zakończył się Nawigacyjny Rajd Rowerowy po terenach wiślanych. Zapraszamy na finał, który odbędzie się 28 września w Bibliotece Muzeum Powstania Warszawskiego.
Muzeum Powstania Warszawskiego i Telewizja Polska zapraszają na pokaz filmu „Rzeź Woli. Akt oskarżenia” w reżyserii Rafała Geremka oraz na dyskusję.
W trakcie wakacji, już po raz siódmy, rodziny z dziećmi wzięły udział w organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego międzymuzealnej grze „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”.
W ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wspieranie Działań Muzealnych 2017” trwa modernizacja wybranych elementów ekspozycji stałej Muzeum Powstania Warszawskiego.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się