Wyszedł z ludnością cywilną 3-go października. Wywieziony do obozu pracy przymusowej spędził sześć miesięcy przy budowie podziemnej fabryki samolotów REIMAHG w Turyngii (Kahla).
Losy po wojnie:
Architekt. Maturę zdał w Warszawie w szkole im. Górskiego w 1949 r. Rozpoczął studia na Wydziale Architektury, wyrzucony po III roku i powołany do wojska na dwuletnią służbę. Po zwolnieniu z wojska w 1953 r. kontynuował studia uzyskując w 1960 r. dyplom. Od 1964 roku mieszkał w Grenoble we Francji. W latach 1979-2002 prowadził własną agencją architektoniczną. W 2002 r. zakończył działalność zawodową.
Nazwisko po wojnie :
Andre Wójcik
Miejsce śmierci :
Grenoble, Francja
Miejsce pochówku:
Cmentarz "Stary" Parafii Św. Katarzyny na Służewie - ul. Fosa 17, kwatera XII, miejsce 28. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w dniu 15 marca 2016 r.
Źrodła:
MPW-baza uczestników PW. Informacja na temat śmierci i miejsca pochowania przekazana przez wdowę, p. Wandę Radwańską - Wójcik z Grenoble.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.