Małe TGD składa hołd Powstańcom Warszawskim. Premiera piosenki „Godzina W” i zaproszenie na koncert zespołu

80. rocznica

Z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy zespół Małe TGD, który stworzył chwytającą za serce piosenkę „Godzina W”. Autorami utworu są Monika „Mimi” Wydrzyńska oraz Piotr Nazaruk, a już 27 lipca podczas koncertu dla dzieci w Parku Wolności odbędzie się premierowe wykonanie utworu na żywo. Fani zespołu usłyszą również piosenki znane z repertuaru zespołu, takie jak: „Góry do Góry”, czy „Bohater”.

Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z zespołem Małe TGD, chce opowiedzieć losy warszawiaków i historii z 1944 roku, a przede wszystkim o wartościach ważnych dla każdego z nas: dziecka i dorosłego, dziadka i babci Powstańców oraz ich prawnuczków. Utwór „Godzina W” w poetycki sposób tłumaczy dlaczego 1 sierpnia o godzinie 17:00 oddajemy hołd Powstańcom Warszawskim, a w teledysku wystąpili Powstańcy Warszawscy: Maria Kowalska ps. Myszka oraz Leszek Żukowski ps. Antek.

„Po raz kolejny – tym razem z myślą o najmłodszych - postanowiliśmy we współczesny sposób opowiedzieć o tym dlaczego Powstanie Warszawskie jest cały czas bardzo ważne, choć minęło już, a może tylko 80 lat” – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

W jak Wolność

W jak Ważne

W jak Wyzwanie dla odważnych

W jak Wspólnota

W jak Wiara

W jak Walcząca Warszawa

(…)

W jak Wolna Warszawa 

Ta dziecięca wyliczanka z piosenki „Godzina W” jest nie tylko opowieścią o historii z 1944 roku, ale także to kwintesencja wartości łączących pokolenia. Wartości ważnych i aktualnych, pomimo upływu czasu i zmieniających się warunków życia. Utwór będzie stanowił tematyczną oś koncertu, który odbędzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Zespół Małe TGD wykona także inne utwory ze swego repertuaru, które będą analizowały to, co jest w życiu ważne.

Utwór „Godzina W” i koncert „W jak Ważne” to elementy szerszego projektu edukacyjnego Muzeum Powstania Warszawskiego, skierowanego do rodzin i szkół. Jak wychodząc od piosenki opowiedzieć dzieciom o historii wojny? Jak opowiedzieć o przegranych wolnościowych zrywach? Jak mówić o wartościach w kontekście naszej historii? Na początku roku szkolnego przekażemy rodzicom i nauczycielom materiały edukacyjne, których częścią będą właśnie piosenka oraz teledysk do niej.

w Warszawie dźwięki syren

nagle w miejscu staje tłum

zatrzymaj się na chwilę

wspomnij tych co walczyli tu

środek lata

w sercu miasta

które mocniej bije znów

nie pytaj o godzinę

przecież to godzina W

Koncert Małe TGD „W jak Ważne”:

27 lipca 2024, godz. 17.30, Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego, wstęp wolny 

__

Małe TGD to dziecięcy zespół, który udowodnił, że muzyką może przenosić góry. Do tej pory grupa wydała cztery studyjne albumy, a najnowszy, „Dzień Dziecka”, ukazał się 31 maja br.  Małe TGD ma na koncie takie hity jak „Bohater”, „Siema” i oczywiście viralowe „Góry do góry”, które na YouTube przebiły magiczny próg 100 mln wyświetleń. Zespół w 2024 r. zaprezentuje się na scenie łącznie 60 razy w specjalnie przygotowanej oprawie wizualnej i efektami specjalnymi. 

___

Tekst i muzyka: Monika Mimi Wydrzyńska, Piotr Nazaruk
Trener wokalny: Monika Mimi Wydrzyńska

Produkcja: Filip Wojnar
Produkcja muzyczna: Piotr Nazaruk, Paweł Zarecki

Aranżacja muzyczna: Paweł Zarecki
Mix i mastering: Marcin Szwajcer

Manager: Filip Wojnar
Wydawca: Muzeum Powstania Warszawskiego

Producent wideo: Krzysztof Kacprowicz
Scenariusz i reżyseria: Adela Chapońkowska
Zdjęcia: Artur Walczewski
Asystent kamery / ostrzyciel: Dawid Sawera
Światło: Wojciech Przybyszewski, Dawid Sawera
Montaż/Kolor: Artur Walczewski
Make up: Klaudia Anika Sułkowska
Animacja: Daniel Przewięzikowski
Kierownik planu: Monika Krysiak
Lokacja: ATM Virtual
Tour manager zespołu Małe TGD / pomoc na planie: Anna Kieliszek

Manager Szkółki TGD: Sylwia Wojnar

Koordynatorki projektu: Barbara Augustyniak-Papież, Joanna Przybyło, Julia Sielicka-Jastrzębska / Muzeum Powstania Warszawskiego
Współpraca: Anna Sobowiec / Muzeum Powstania Warszawskiego
Promocja: Anna Kotonowicz, Monika Szymaszek, Wioletta Odalska, Justyna Grochowska / Muzeum Powstania Warszawskiego

Specjalne podziękowania dla: Powstańców Warszawskich - pani Marii Kowalskiej ps. Myszka oraz Leszka Żukowskiego ps. Antek, Muzeum Powstania Warszawskiego, ATM Virtual i Katarzyny Stegnerskiej.

Wykorzystane w teledysku materiały archiwalne pochodzą z filmu "Powstanie Warszawskie" reż. Jan Komasa / Władysław Pasikowski ® 2014 Muzeum Powstania Warszawskiego
Wydawca: Muzeum Powstania Warszawskiego

© & ℗ GIFT Management Filip Wojnar na licencji Muzeum Powstania Warszawskiego

 

Zobacz także

Nasz newsletter