Fotografia z Powstania Warszawskiego. Wrak czołgu włoskiej produkcji typu FIAT M13/40 , zniszczonego podczas walk o budynek tzw. "Małej PAST-y" przy ul. Piusa XI 19.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Skrzyżowanie ul. Ordynackiej i Wareckiej z Nowym Światem. Skrzyżowanie Ordynackiej i Wareckiej z Nowym Światem. Dwie barykady: ta po lewej, wykonana z rozmaitych elementów drewnianych i metalowych ułożonych w pryzmę, zamyka w wylot Nowego Światu; umocnienie z na przeciwko wykonane jest z z podobnych materiałów z wmontowaną pomiędzy nie szpulą kabla. Między barykadami powstaniec na motorze, ubrany w kurtkę spiętą pasem, z opaską na prawym rękawie; przez ramię ma zarzucony chlebak. Na drugim planie perspektywa ul. Wareckiej i zabudowania po stronie parzystej, po prawej kamienica Mikulskiego Nowy Świat 53.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Wrak czołgu włoskiej produkcji typu FIAT M13/40 , zniszczonego podczas walk o budynek tzw. "Małej PAST-y" przy ul. Piusa XI 19.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Barykada z niemieckich samochodów w poprzek ul. Wareckiej. Pierwszy z lewej Opel Blitz z zabudowaną częścią transportową, na burcie zatarty hitlerowski orzeł ze swastyką w wieńcu laurowym i napis (gotykiem) "Deutsche Post Osten", poniżej naklejony plakat "Walcząc z ogniem…". Z prawej widoczna maska osobowego Mercedesa 170V, za nimi częściowo widoczny samochód osobowy ze znakiem Czerwonego Krzyża na drzwiach. Od lewej widoczne posesje: Warecka 11a (dom Spółdzielczości Rolniczej im. Stefczyka), Warecka 13, nr 15, szczyty kamienic przy Sienkiewicza 1 i nr 3, po prawej fragment kamienicy przy Wareckiej 14, kamienice przy Sienkiewicza 2 (róg pl. Napoleona), nr 4 i nr 6, górne kondygnacje dawnego Towarzystwa Ubezpieczeń "Rosja" przy Marszałkowskiej 124/128, neon "Cinzano" na kamienicy przy Marszałkowskiej 123 (róg Sienna).
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Barykada w poprzek ul. Szpitalnej przy Boduena, zbudowana z rozmieszczonych chaotycznie skrzyń drewnianych, beczek, kubłów na śmieci, szpul do kabli elektrycznych. Pośrodku wmontowany w barykadę niemiecki niszczyciel czołgów Jagdpanzer 38t Hetzer. Po lewej narożnik kamienicy Lewenfisza (pl. Napoleona 1 róg Boduena 2).
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Budowa barykady przecinającej ul. Topiel przy Drewnianej. Widoczny jest fragment nasypu dobiegającego do narożnika kamienicy Topiel 19 i płotu z pionowo ustawionych desek. Przy budynku stoi riksza z platformą do przewozu towarów załadowaną workami najprawdopodobniej przeznaczonymi do budowy barykady. Za rikszą częściowo widoczny mężczyzna w okrągłej czapce z daszkiem, zdejmujący jeden z worków. Po lewej, już za nasypem, widoczny jest drugi mężczyzna z workiem na plecach, idący wzdłuż płotu.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Ul. Marszałkowska przy skrzyżowaniu ze Świętokrzyską, przegrodzona barykadą z ustawionych w poprzek wagonów tramwajowych. Na pierwszym planie narożnik budynku oszalowany deskami i słup latarni ulicznej z szyldem "Biuro pogrzebowe. Wytwórnia trumien drewnianych i metalowych. Seweryn Staniszewski. Jasna 2 (...)". Wejścia do sklepów i witryny kamienic są zabite deskami. Na budynku pośrodku, obok tramwaju, częściowo widoczny słabo czytelny szyld "Stanisław Mat (…)" Od lewej: narożnik PKO (Marszałkowska 134 róg Świętokrzyska 37), Marszałkowska 129, Marszałkowska 131, Marszałkowska 133 róg Świętokrzyska 39.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Ul. Marszałkowska przegrodzona barykadą z ustawionych w poprzek wagonów tramwajowych. Na pierwszym planie widać narożnik ulicy z chodnikiem pozbawionym nawierzchni, dalej słup latarni z szyldem "J. Augustowski. Farbiarnia". Od lewej widoczne posesje:: gmach PKO Marszałkowska 134 róg Świętokrzyska, Marszałkowska 132, Marszałkowska 130.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Niemiecki półgąsienicowy transporter opancerzony typu Sd.Kfz.251/3 Ausf.D, któremu nadano nazwę "Jaś", zdobyty 14 sierpnia 1944 przez żołnierzy 2 kompanii por. „Jasia” Jana Jasieńskiego VIII Zgrupowania Krybar. Pojazd zaparkowany jest w ogrodzie przy gmachu Konserwatorium Muzycznego przy ul. Okólnik 1; na masce prostokątna tabliczka z oznaczeniem: 946114. Przy gąsienicy klęczy powstaniec w cywilnym ubraniu, dokonujący najprawdopodobniej jakiejś naprawy. Na prawym ramieniu ma biało-czerwoną opaskę, na głowie cyklistówkę. Za transporterem, pod drzewem platforma niewielkiej półciężarówki (?), za nią kilka słabo widocznych postaci.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Niemiecki półgąsienicowy transporter opancerzony typu Sd.Kfz.251/3 Ausf.D, któremu nadano nazwę "Jaś", zdobyty 14 sierpnia 1944 przez żołnierzy 2 kompanii por. „Jasia” Jana Jasieńskiego VIII Zgrupowania Krybar. Pojazd jest zaparkowany w ogrodzie przy gmachu Konserwatorium Muzycznego przy ul. Okólnik 1. Przy gąsienicy klęczy powstaniec w cywilnym ubraniu, dokonujący najprawdopodobniej jakiejś naprawy. Na prawym ramieniu ma biało-czerwoną opaskę, na głowie cyklistówkę.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Powstańcy przy zniszczonych niemieckich samochodach po zdobyciu tzw."Małej PAST-y" przy ul. Piusa XI 19. Widok z budynku centrali telefonicznej na przejazd bramny w budynku frontowym umocniony bunkrem.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Śródmieście Południowe. Wraki samochodów niemieckich z tzw. "Małej PAST-y" przy ul. Piusa XI 19 (ob. Piękna). Na pierwszym planie po prawej wóz marki Wanderer W24, po lewej Škoda Popular 1100. Po lewej garaże w bocznej oficynie, po prawej tylna elewacja budynku frontowego.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Samochód niemiecki zdobyty w budynku tzw "Małej PAST-y" przy ulicy Piusa XI 19. Rejestracja: RP/500/680. Wśród powstańców otaczających pojazd mężczyzna w charakterystycznej koszuli w kratę, jakie często nosili żołnierze Batalionu "Ruczaj". Fotografia wykonana na podwórzu - po prawej tylna elewacja budynku frontowego, w oddali zachodnia oficyna z garażami.