Fotografia z Powstania Warszawskiego. Wnętrze kuchni polowej urządzonej w restauracji lub barze o nieokreślonej lokalizacji (prawdopodobnie przy pl. Napoleona, ob. pl. Powstańców Warszawy). Na pierwszym planie dzieci i kobieta w średnim wieku siedzące przy zestawionym z kilku mniejszych i posilające się zupą. W prawym dolnym rogu kadru częściowo uchwycony chłopiec z biało-czerwoną opaską na prawym ramieniu. Za nimi lada barowa z przeszkloną gablotą. Na ladzie stosy talerzy, dzbanki na kawę i mleko, pośrodku bukiet kwiatów. Z tyłu, na ścianie półki z naczyniami do picia (szklanki? kufle?), stanowiące wyposażenie lokalu. Za ladą, przy kranach do nalewania piwa pochylona kobieta w sukience z paskiem. Za nią na ścianie tabliczka "Kredytu nie udzielamy".
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Plac Napoleona. Na pierwszym planie motopompa z podpiętym wężem strażackim, przy niej dwóch powstańców (?). Z lewej mężczyzna w kraciastej koszuli z podwiniętymi rękawami, na głowie czapka z daszkiem, (prawdopodobnie niemiecka czapka polowa). W rękach trzyma niewielki kanister lub puszkę na olej. Z prawej mężczyzna w cywilnym ubraniu i kaszkiecie na głowie, odwrócony lewym profilem do obiektywu. Za nim stoi białe emaliowane wiadro. Po lewej widoczny gmach Poczty Głównej, ulica Warecka i kamienice: nr 15 (niższa i wyższa), nr 17 ( po prawej).
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Na pierwszym planie motopompa z podpiętymi wężami strażackimi, przy której stoi dwóch powstańców (?). Z lewej mężczyzna w cywilnym ubraniu i kaszkiecie na głowie, odwrócony tyłem do obiektywu. Obok niego stoi białe emaliowane wiadro. Z prawej mężczyzna w kraciastej koszuli z podwiniętymi rękawami, na głowie czapka z daszkiem (prawdopodobnie niemiecka czapka polowa) z biało-czerwoną naszywką. Za nimi widoczny zbiornik przeciwpożarowy częściowo wypełniony wodą. Po prawej gmach Poczty Głównej, obok ruiny domu Mintera (pl. Napoleona 10 róg Świętokrzyska), kamienice przy Świętokrzyskiej 22 (róg Mazowiecka) i Świetokrzyskiej 20).
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Na pierwszym planie barykada o niezidentyfikowanej lokalizacji, wykonana z ziemi, kamieni i płyt chodnikowych, wzmacniana pniami drzew. W licu barykady stanowisko strzeleckie lub obserwacyjne obłożone płytami chodnikowymi i umocnione pniem drzewa. Przy stanowisku, na ułożonym na ziemi materacu, klęczy powstaniec. Na głowie ma niemiecki hełm wzór M34, ubrany jest w kurtkę spiętą szerokim pasem; na nogach podkute sznurowane buty z cholewką i opinacze.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Na pierwszym planie barykada o niezidentyfikowanej lokalizacji, wykonana z ziemi, kamieni i płyt chodnikowych, wzmacniana pniami drzew. W licu barykady stanowisko strzeleckie lub obserwacyjne obłożone płytami chodnikowymi i umocnione pniem drzewa. Przy stanowisku, na ułożonym na ziemi materacu, klęczy powstaniec. Na głowie ma niemiecki hełm wzór M34, ubrany jest w kurtkę spiętą szerokim pasem; na nogach podkute sznurowane buty z cholewką i opinacze.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Na pierwszym planie barykada wykonana z ziemi, kamieni i płyt chodnikowych, wzmacniana pniami drzew. W licu barykady stanowisko strzeleckie lub obserwacyjne obłożone płytami chodnikowymi i umocnione pniem drzewa. Przy stanowisku, na ułożonym na ziemi materacu, klęczy powstaniec. Na głowie ma niemiecki hełm wzór M34, ubrany jest w kurtkę spiętą szerokim pasem; na prawym ramieniu ma biało-czerwoną opaskę, na nogach podkute sznurowane buty z cholewką i opinacze.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Uroczysty pogrzeb harcerza (?). Kondukt pogrzebowy przechodzący ul. Pierackiego (ob. Foksal) przy skrzyżowaniu z ul. Kopernika. Widok w kierunku Nowego Światu. Na przedzie idzie mężczyzna niosący biało-czerwoną flagę. Obok niego harcerz w bluzie mundurowej i krótkich spodniach. Obaj mają na prawych rękawach biało-czerwone opaski. Za nimi idący w kolumnie dwójkowej oddział powstańców z opaskami na rękawach ciemnych marynarek. Dalej ksiądz w sutannie, komży i stule, z modlitewnikiem w rękach. Za nim widać dwóch spośród czterech mężczyzn niosących masywną, lakierowaną trumnę. Po bokach i z tyłu konduktu stoją przyglądający mu się cywile. Od prawej widoczne kamienice: Pierackiego 14, Pierackiego 16 (z tabliczką: KOPERNIKA), Pierackiego 18, ruiny kamienicy Chmielna 2 róg Nowy Świat 31. Na tle pierwszego budynku słup ogłoszeniowy. Na jednym z plakatów częściowo widoczny napis: 5-LECIE TEATR LETNI.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Uroczysty pogrzeb harcerza (?). Kondukt pogrzebowy przechodzący ul. Pierackiego (ob. Foksal) przy skrzyżowaniu z ul. Kopernika. Widok w kierunku Nowego Światu. Z przodu idący w kolumnie dwójkowej oddział powstańców z opaskami na rękawach ciemnych marynarek. Dalej ksiądz w sutannie, komży i stule, z modlitewnikiem w rękach. Za nim widać dwóch spośród czterech mężczyzn niosących masywną, lakierowaną trumnę. Po bokach i z tyłu konduktu stoją przyglądający mu się cywile. Na pierwszym planie na prawo od powstańców trzech chłopców w krótkich spodenkach. Jeden z nich trzyma małe grabki, drugi saperkę. Od prawej widoczne posesje Pierackiego 14 i Pierackiego 16.
Fotografia z Powstania Warszawskiego. Uroczysty pogrzeb harcerza (?). Kondukt pogrzebowy przechodzący ul. Pierackiego (ob. Foksal) przy skrzyżowaniu z ul. Kopernika. Widok w kierunku Nowego Światu. Z prawej stronie kadru powstaniec z opaską na rękawie ciemnej marynarki. Dalej ksiądz w sutannie, komży i stule, z modlitewnikiem w rękach oraz asystujący mu dwaj harcerze (?). Za kapłanem czterej mężczyźni (ci na przodzie w cywilnych ubraniach) niosący masywną, lakierowaną trumnę. Na chodniku przyglądający się konduktowi cywile. Od prawej widoczne posesje Pierackiego 14 i Pierackiego 16. Na tle pierwszego budynku słup ogłoszeniowy. Na jednym z plakatów częściowo widoczny napis: 5-LECIE TEATR LETNI.