Pobierz dokumenty niezbędne do uczestnictwa w Zlocie
Gdzie znajdowała się najważniejsza w powstańczej Warszawie barykada? Dlaczego przed „krową” nie należało chować się w bramie? Kiedy Powstanie Warszawskie objęło Puszczę Kampinoską? Dlaczego na powstańczym Murze Pamięci można odnaleźć nazwiska lotników amerykańskich, brytyjskich i kanadyjskich? Na te i inne pytania odpowiadają nasi historycy w książce „Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944” – przekrojowej publikacji o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. To książka zarówno dla miłośników historii Powstania, jak i dla osób, które dopiero chciałyby dowiedzieć się, co dokładnie wydarzyło się w Warszawie latem 1944 roku.
Gdy mówimy o oddziałach powstańczych, najczęściej mamy na myśli słynne bataliony „Zośka” i „Parasol”. A przecież Powstanie Warszawskie to dziesiątki jednostek wojskowych, które toczyły batalie w całym mieście. Warto pamiętać o nich wszystkich, o ich dowódcach i żołnierzach, o terenach starć i szlakach bojowych.
Przedstawienie na motywach powieści Władysława Zambrzyckiego „Kwatera bożych pomyleńców” w adaptacji i reżyserii Katarzyny Kasicy.
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło zespół Kwiat Jabłoni do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Efektem będzie specjalnie przygotowana płyta oraz rocznicowy koncert w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz Kwiatu Jabłoni usłyszymy znakomitych gości.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się