Warszawa - Moje Miasto. Rusza rejestracja!

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na niecodzienną akcję plenerową dla młodszych i starszych Warszawiaków, którzy chcą przeżyć niesamowitą przygodę, lubią gry miejskie, teatr i dawną Warszawę. Z Włodkiem...

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na niecodzienną akcję plenerową dla młodszych i starszych Warszawiaków, którzy chcą przeżyć niesamowitą przygodę, lubią gry miejskie, teatr i dawną Warszawę. Z Włodkiem, Staśkiem, Romkiem i Tadkiem, czyli z warszawskimi urwisami trzeba będzie odnaleźć się w meandrach okupacyjnej ulicy: odróżnić tajne zadanie od zabawy, rozpoznać konspiratora i szpiega oraz odkryć sekretne przejścia i znaki. Będzie można także dosiąść motoru, przejechać się konnym tramwajem, zaprzyjaźnić z warszawską syrenką i spróbować smaków Warszawy. Na tych, co lubią śpiewać będą czekać warszawskie piosenki. Ci, którzy kochają czytać, będą mogli poznać Michała Rusinka i wygrać jego najnowszą książkę „Zaklęcie na <w>”.

Przyślij zgłoszenie na adres: mojemiasto@1944.pl w dniach 22-29 lipca 2011 r. i przyjdź 31 lipca o godz. 15.00 na Stary Mokotów.


Jednym z elementów przedsięwzięcia „Warszawa: moje Miasto” jest finał akcji na facebooku, podczas której użytkownicy wybierają smak kojarzący im się z Warszawą. W czasie gry będzie można spróbować smakołyków o trzech smakach wybranych przez użytkowników fb, które przygotuje cukiernia Sweet Home.  

 

Warszawa: Moje Miasto. cz. 2. Wszystkich, którzy nie będą mogli wziąć udziału 31 lipca oraz uczestników chcących kontynuować zabawę, Muzeum zaprasza do II części akcji „Warszawa: moje Miasto”. Tym razem zadania będą polegały na samodzielnym poznawaniu dzielnic naszej stolicy. W każdy poniedziałek od 1 sierpnia na stronie www.1944.pl będą pojawiać się zadania związane z wojenną historią kolejnych dzielnic dawnej Warszawy. Osoby, które w ciągu 31 dni sierpnia rozwiążą co najmniej trzy zadania, mogą zgłosić się w pierwszym tygodniu września do Muzeum Powstania Warszawskiego i odebrać niepowtarzalną nagrodę.  „Zaklęcie na <w>”, autor Michał Rusinek: to już trzecia z serii książeczek „Muzeum Powstania Warszawskiego dla dzieci” przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Autor, Michał Rusinek, przedstawia w niej historię młodego Włodka, któremu pewnego roku kończą się wakacje, ale zamiast szkoły – zaczyna wojna. Chłopiec nie bardzo wie, czym ona jest, ale ponieważ dorośli mówiąc o niej ściszają głos, domyśla się, że to jest zaklęcie jakiegoś złego czarnoksiężnika. Zaklęcie, które sprawia, że ze świata znikają kolory i staje się czarnobiały.

Ambitna, oparta na autentycznej relacji próba opowiedzenia dzieciom o wojnie widzianej oczyma dorastającego chłopca. - Wojciech Eichelberger, psycholog.

Włodzimierz Dusiewicz: Bohater książki: Włodek, który był dzieckiem w czasach, gdy nie było esemesów, mieszka dziś na warszawskiej Ochocie i nazywa się Włodzimierz Dusiewicz. Urodził się w 1931 roku. Wojna zaskoczyła go, gdy miał 8 lat. W czasie okupacji los rzucił jego rodzinę do Warszawy. Tutaj chłopiec został Zawiszakiem i o tym okresie opowiada książka Michała Rusinka. Po wojnie już Włodziemierz Dusiewicz był skoczkiem spadochronowym i pilotem szybowca, potem aktorem, nauczycielem i dziennikarzem, a na końcu także reżyserem filmów dokumentalnych. Dzisiaj prowadzi zajęcia z historii w warszawskich liceach.

Michał Rusinek:  autor książek dla dzieci i dorosłych, wierszyków, scenariuszy radiowych i telewizyjnych oraz tekstów piosenek, tłumacz. Wykładowca teorii literatury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Sekretarz Wisławy Szymborskiej. Urodził się w 1972 roku w Krakowie.
Joanna Rusinek - autorka okładek i ilustracji dla dzieci i dorosłych, czasami robi filmy animowane. Urodziła się w Krakowie 33 lata po wojnie. Skończyła studia na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP.

Wydawcy książki: Muzeum Powstania Warszawskiego i Wydawnictwo Literatura
Patronat honorowy: Patronat honorowy rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka
Patronat medialny: Trójka, Qlturka, Czas Dzieci i Życie Warszawy

Partnerzy gry "Warszawa: moje miasto":



Zobacz także

Nasz newsletter