Archimapa dla ancymonów i ich rodziców autorstwa Sylwii Chutnik. Na spotkanie z Sylwią Chutnik 9.06.2013 (niedziela), o godz. 12:30 zapraszamy rodziców z dziećmi. W zielonym Ogrodzie Jordanowskim rodzice będą mogli...
Archimapa dla ancymonów i ich rodziców autorstwa Sylwii Chutnik. Na spotkanie z Sylwią Chutnik 9.06.2013 (niedziela), o godz. 12:30 zapraszamy rodziców z dziećmi. W zielonym Ogrodzie Jordanowskim rodzice będą mogli posłuchać Autorki i zapoznać się z trasami Ancymapy, dla dzieci zaś, wraz z Fundacją MaMa przygotowaliśmy wyjątkowe warsztaty.
Pod kierownictwem Katarzyny Owczarek, absolwentki wydziału Architektury Krajobrazu, dzieci będą mogły stworzyć własny, mały ogródek w doniczce i zabrać go do domu. Do dyspozycji będą kolorowe kwiatki, pachnące zioła, ziemia i doniczki.
Ponadto w programie:
wykonywanie FIGUREK i MEDALIONÓW z kolorowej masy solnej oraz kolorowej fasoli i makaronu; zdobienie KOLOROWANEK z motywami bajkowymi; rozwiązywanie ZAGADEK i QUIZÓW; dekorowanie MANDALI za pomocą kolorowej soli; płaskie ORIGAMI – tworzenie fantazyjnych papierowych form.
UWAGA! Przyda się zapasowe ubranie.
9.06.2013, godz. 12:30 II Ogród Jordanowski, ul. Odyńca 6.
------------
„AncyMapa – Warszawa dla dzieci”
Zapraszamy na spacer śladami warszawskiej historii dzieciństwa.
AncyMapa to 65 miejsc związanych z kulturą i historią Warszawy, które można w ciekawy sposób przybliżyć dzieciom. Jest to wygodny i poręczny przewodnik: na awersie mapa Warszawy z naniesionymi punktami, na rewersie pomysłowe opisy wszystkich miejsc, napisane przez znawczynię warszawskich tras, mamę i szefową Fundacji Mama – Sylwię Chutnik.
Sama autorka mówi:
„Ancymapa” to świeże spojrzenie na miasto z perspektywy dziecka. Czy zyskujemy nowe pole do interpretacji tego, co było i co nadal znajduje się w naszym mieście? „Dzieciocentryczne” spacery nie są przeznaczone tylko dla rodziców i ich maluchów. To propozycja dla każdego, kto chce wyruszyć w sentymentalną podróż do własnego dzieciństwa, zachwycić się Ogródkiem Jordanowskim czy interaktywną wystawą w muzeum.
Wybór miejsc nie jest przypadkowy i z pewnością jest niepełny. Twórcy chcieli pokazać różne sposoby na szukanie tropów dzieciństwa w przestrzeni miejskiej. Są to punkty związane z przeszłością, w tym wojenną, pomniki, zdobienia fasad z motywem dziecięcym, miejsca edukacji i zdrowia. Zachęcamy do indywidualnego poszukiwania motywów dziecięcych w Warszawie.
Sylwia Chutnik
Z AncyMapą zwiedzimy m. in.: Muzeum Książki Dziecięcej, Pałac Młodzieży, Rynek Starego Miasta, Fotoplastikon, Polskie Radio, dom państwa Centkiewiczów, fabryki czekolady. Dzieci mogą poznać także postać Janusza Korczaka, Stefanii Wilczyńskiej, historię tramwaju – żłobka czy Powstańczej Poczty Harcerskiej.