Kedyw Komendy Głównej Armii Krajowej - batalion "Miotła"
Oddział :
Armia Krajowa - zgrupowanie "Radosław" - batalion "Miotła" - pluton "Sarmaka", po rozwiązaniu batalionu włączony do kompanii kpt. "Motyla" w batalionie "Czata 49"
Szlak bojowy :
Wola - Stare Miasto
Odniesione rany :
Ranny 12.08.1944 na ul. Długiej 28, gdy szedł do studni ze st. strzelcem Tadeuszem Stępniem ps. "Mateusz" - ostrzał niemieckich pocisków rakietowych Nebelwerfer, potocznie zwanych w czasie Powstania Warszawskiego "krowami" lub "szafami"
Losy po Powstaniu :
Po upadku Starówki opuścił Warszawę z ludnością cywilną, drogą przez kościół Św. Wojciecha przy ul. Wolskiej do obozu przejściowego w Pruszkowie, utworzonego przez Niemców na terenie Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Z Dulagu 121 Pruszków wywieziony do obozu koncentracyjnego w Dachau.
Numer więźnia :
105475
Losy po wyzwoleniu :
Po wyzwoleniu skierowany do Centrum Wyszkolenia Armii na kurs podoficerski łączności, którego jednak nie ukończył. Początkowo przebywał na terenie Włoch (Neapol), następnie w Wielkiej Brytanii i Szkocji (Glasgow) - do 1947 roku. W 1947 roku drogą przez port w Gdańsku powrócił do kraju.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.
Cmentarz w Rokitnie koło Warszawy. Mogiła, w której pochowany jest p. Zenon Włodarski „Felek”, zaprojektowana za życia przez niego samego. Zdjęcie udostępniła p. Agnieszka Borkowska