Armia Krajowa - zgrupowanie "Radosław" - batalion "Parasol" - 1. kompania - dołączył 2.08.1944
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto - kanały - Śródmieście - Górny Czerniaków - przepłynął Wisłę
Odznaczenia:
Krzyż Walecznych, Krzyż Armii Krajowej, Krzyż Partyzancki, Złoty Krzyż Zasługi i inne.
Losy po wojnie:
Po wojnie zamieszkał na stałe w rodzinnym Grudziądzu.
Od 1945 do 1980 był rozpracowywany w ramach różnych operacji przez funkcjonariuszy komunistycznych służb specjalnych. Był założycielem nielegalnej organizacji "AK-Zgrupowanie Westerplatte". Uniknął aresztowania, ukrywając się przez kilka miesięcy. W 1947 ujawnił się przed komisją amnestyjną w Krakowie.
W 1949 roku ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W 1966 został absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował jako nauczyciel. W wyborach w 1991 uzyskał mandat posła na Sejm I kadencji (1991 - 1993) Został wybrany w okręgu Szczecin z listy Konfederacji Polski Niepodległej. Zasiadał w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Edukacji, Nauki i Postępu Technicznego. W kolejnych latach wycofał się z działalności politycznej.
Miejsce pochówku:
Pochowany został na cmentarzu parafialnym przy ul. Cmentarnej w Grudziądzu - część katolicka (farna)
Źródła:
IPN, nekrolog w prasie - Gazeta Pomorska dnia 01.10.2014, GW - 3.10.2014;
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.