Data urodzenia:
1902-03-21
Stopień:
podporucznik czasu wojny (1.10.1944)
Miejsce urodzenia:
Nowosady koło Mińska
Pseudonimy:
"Hurynowicz" ,"Bernard" (do 1943 roku), "Lewańczuk" (w Powstaniu).
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od 1941 r. Komenda Główna Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej - Oddział II (Informacyjno-Wywiadowczy) - Referat "Wschód" (WW-72, "Pralnia"). Jesienią 1941 r. wysłany do Mińska Białoruskiego, gdzie działał w wywiadzie AK. W lipcu 1944 r. powrócił do Warszawy.
Oddział:
Armia Krajowa - I Obwód "Radwan" (Śródmieście) - Podobwód "Sławbor" (Śródmieście-Południe) - odcinek wschodni "Bogumił" - batalion "Miłosz" - 3. kompania.
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe - ul. Książęca, Instytut Głuchoniemych, gmach YMCA, ogrody na tyłach Muzeum Narodowego, Szpital Św. Łazarza. W końcowej fazie powstania gmachy przy Al.Ujazdowskich.
Awanse:
Awansowany do stopnia podporucznika czasu wojny rozkazem Dowódcy AK z 1.10.1944 r.
Odznaczenia:
Srebrny Krzyż Zasługi z Mieczami za walkę zbrojną w szeregach AK
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec Oflagu II D Gross-Born, ewakuowany do Stalagu X B Sandbostel, następnie przeniesiony do Oflagu X C Lübeck, gdzie doczekał wyzwolenia.
Losy po wojnie:
W czerwcu 1945 r. wraz z grupą kilkudziesięciu oficerów powrócił do kraju. Aresztowany w marcu 1953 r. w Elblągu i przekazany władzom sowieckim jako "przestępca wojenny". Wywieziony do więzienia w Mińsku Białoruskim, gdzie przebywał do 18 stycznia 1954 r. Powrócił do kraju z grupą imigrantów z ZSRR.
Miejsce śmierci:
Nadarzyn koło Warszawy. Pochowany w grobie rodzinnym w Żyrardowie.