Data urodzenia:
1926-06-06
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Wykształcenie do 1944 roku:
Uczył się w Lycée Français de Varsovie przy ulicy Walecznych w Warszawie. W czasie wojny uczęszczał na tajne komplety do Gimnazjum Wojciecha Górskiego w Warszawie, latem 1944 roku zdał egzamin maturalny.
Udział w konspiracji 1939 -1944:
W konspiracji od 1943 roku.
Adres zamieszkania przed Powstaniem:
Warszawa, ul. Kaliska 19 m. 3
Oddział:
IV Obwód "Grzymała" (Ochota) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej
Szlak bojowy:
Ochota (Reduta "Kaliska”) - Okęcie - wyszedł z miasta.
Losy po Powstaniu:
Po Powstaniu przedarł się do Nowego Sącza.
Losy po wojnie:
Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim i ekonomię w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, następnie był adiunktem na SGPiS. Z SGPiS przeszedł do Uniwersytetu Łódzkiego, później pracował w Instytucie Koniunktur i Cen w Ministerstwie Handlu Zagranicznego[10]. Pod koniec lat 70 był attaché ekonomicznym w Biurze Radcy Handlowego w stolicy Maroka, Rabacie, potem pracował jeszcze jako wykładowca ekonomii na uniwersytecie w Annabie. Po przejściu na emeryturę zaangażował się w sprawę katyńską, przez dwie kadencje pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Warszawie.
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Odznaczenia:
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (pośmiertnie)
Miejsce pochówku:
Cmentarz Powązkowski w Warszawie (Stare Powązki), kwatera 11, rząd 5, grób 1-2
Informacje dodatkowe - losy rodziny:
Jego ojciec, Adam Lutoborski (1897-1940) podporucznik rezerwy WP, został aresztowany przez Sowietów, osadzony w obozie w Kozielsku, a następnie w kwietniu 1940 zamordowany w Katyniu. Matka
Wacława Lutoborska została po Powstaniu wywieziona do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen, gdzie zmarła w 1945. W tym samym obozie zmarła także jego ciotka, Jadwiga Lutoborska, zaś w obozie w Dachau w 1941 zmarł jego dziadek Edmund Lutoborski.