Działał w Związku Młodzieży Wiejskiej i Stronnictwie Ludowym. W 1934 ukończył szkołę średnią w Warszawie, a w 1938 studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim.
Udział w konspiracji 1939-1944:
W latach okupacji wchodził w skład Komendy Okręgu Batalionów Chłopskich w Warszawie, pełniąc funkcję szefa łączności Komendy. Był inspektorem Straży Samorządowej Delegatury Rządu na Kraj, a także zastępcą szefa Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa na Mazowszu.
Oddział:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Karpaty" - kompania K-3
Szlak bojowy:
Mokotów
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną
Losy po wojnie:
Po wyzwoleniu spod okupacji niemieckiej zasiadał w Zarządzie Wojewódzkim PSL w Warszawie jako jego sekretarz (1945–1947). Był członkiem Rady Naczelnej PSL (1946–1949). Działał również w Chłopskim Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, będąc m.in. członkiem Prezydium Zarządu Głównego TPD. W 1947 został wybrany posłem Sejmu Ustawodawczego z listy mikołajczykowskiego PSL w okręgu Pruszków. W latach 1947-49 pełnił obowiązki sekretarza Klubu Poselskiego PSL. W 1949 przystąpił do ZSL (był zastępcą sekretarza KP ZSL, a w 1956 sekretarzem KP). Od 1965 do 1972 zasiadał w Stołecznym Komitecie ZSL. Po 1980 związany z opozycją demokratyczną. Należał do założycieli PSL-Wilanów, którego był wiceprezesem.
Miejsce śmierci:
Warszawa - listopad 2009
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.