Data urodzenia:
1910-07-16
Stopień:
kapitan służby stałej łączności
Miejsce urodzenia:
Trembowla
Wykształcenie:
W 1931 r. ukończył Korpus Kadetów Nr 1 we Lwowie, a następnie Szkołę im. Wawelberga i Rotwanda w Warszawie.
Udział w wojnie obronnej 1939:
Dowódca kompanii radio przy sztabie Armii "Poznań"; brał udział w bitwie nad Bzurą. Po zakończeniu działań wojennych powrócił do Warszawy.
Pseudonimy:
"Kalina", Roman", "Pola", "Smuga"
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od października 1939 r., był jednym z organizatorów łączności Komendy Okręgu Warszawa-Miasto Służby Zwycięstwu Polsce. Aresztowany przez Niemców i więziony na Pawiaku od 13 października 1941 r. skąd zdołał zbiec 11 września 1942 r. Ponownie nawiązał kontakty z podziemiem i pod pseudonimem "Pola" wszedł do OS (Oddział Specjalny) "Sęk"; działającego w ramach Oddziału Dyspozycyjnego "Motor 30" Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej. Od maja 1943 r., po odejściu por. "Andrzeja" (Zdzisław Pacak-Kuźmirski), objął dowodzenie oddziałem, który przybrał nazwę OS "Pola". 12 sierpnia 1943 r. dowodził słynną akcją "Góral", w której zdobyto 105 mln zł. W styczniu 1944 r. wraz ze swoim oddziałem uczestniczył w akcji "Polowanie".
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Leśnik" - kwatermistrz zgrupowania (oficer prowiantowy), następnie szef łączności w zgrupowaniu "Radosław".
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto - kanały - Śródmieście - Górny Czerniaków
Odznaczenia:
Krzyż Virtuti Militari V klasy, Krzyż Walecznych, Srebrny Krzyż Zasługi z Mieczami
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną - uciekł z transportu.
Losy po wojnie:
Przez wiele lat był dyrektorem przedsiębiorstwa "Polskie Nagrania". W latach 80. zaangażował się w działalność NSZZ "Solidarność".
Miejsce śmierci:
Łódź. Pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach kwatera D4, rząd 2, grób 11