Pseudonim:
"Milik"
Data urodzenia:
1914-08-18
Data śmierci:
1978-05-27
Funkcja:
dowódca baterii
Stopień:
porucznik rezerwy artylerii
Miejsce urodzenia:
Mielec
Imiona rodziców:
Józef - Janina
Udział w wojnie obronnej 1939 r.:
Walczył jako zastępca dowódcy 9. baterii w III dywizjonie 22. pułku artylerii lekkiej (Przemyśl - dowódca ppłk. Marian Surman), w składzie 22. Dywizji Piechoty Górskiej
Udział w konspiracji 1939-1944:
V Obwód (Mokotów) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 1. Rejon - 1. Dywizjon Artylerii Konnej im. Józefa Bema
Oddział:
V Obwód (Mokotów) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 1. Rejon - 1. Dywizjon Artylerii Konnej im. Józefa Bema
Szlak bojowy:
Czerniaków (ul. 29 Listopada, Czerniakowska, Suligowskiego) - Czerniaków Dolny
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną
Losy po wojnie:
Przybył do Rzeszowa. Ukończył aplikacje i zdał egzamin sędziowski. Podjął pracę jako aplikant. Działa w konspiracji niepodległościowej - szef wywiadu w Radzie Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość Rzeszów, kolejno - kierownik Rzeszowskiej Rady WiN, kierownik Rejonu WiN Rzeszów. Aresztowany przez UB. Skazany na kare śmierci. NSW w Warszawie zmienił wyrok na dożywotnie pozbawienie wolności. Zwolniony i zrehabilitowany. Pracuje w Elblągu. Przeprowadza się do Gdańska. Podejmuje pracę w WSP, w dziale administracyjno-gospodarczym. Zostaje radcą prawnym w Zarządzie Portu Gdańsk.
Miejsce śmierci:
Gdańsk
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter