Krzysztof Głuchowski ze swą matką Wandą (późniejsza "Justyna" w AK). Warszawa, Aleje Ujazdowskie 1931 rok. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Krzysztof ze swym ojcem Stefanem (późniejszy "Stefan" w AK) u stryja Lecha (późniejszy rtm "Jeżycki" w AK) - dobra ordynacji Branickich w miejscowości Roś, rok 1937. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Szósta klasa Szkoły Rodziny Wojskowej - wiosna 1939 roku. Krzysztof Głuchowski klęczy trzeci od prawej. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Okupacja. Krzysztof Głuchowski nad talerzem zupy, podstawowa potrawa w głodną zimę i wiosnę 1940 roku. Warszawa, Żoliborz, ul Pogonowskiego 9. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Okupacja. Krzysztof Głuchowski marzący o musztrze z bronią. Wilanów, jesień 1942. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Okupacja. Krzysztof Głuchowski - zdjęcie z Kennkarty, październik 1943 roku. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Okupacja. Krzysztof Głuchowski z Anną Branicką (w AK - "Późna" ) i Bernardem de Roquefeuil (w AK - "Józef Zieliński") nad Wisłą koło ujścia rzeki Wilanówka, początki lata 1944 roku. Ostatnie zdjęcie przed Powstaniem Warszawskim. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Powstańczy beret Krzysztofa Głuchowskiego z plutonu 1112. Początkowo umundurowanie uzupełniał szary kombinezon i skórzany pas wojskowy. Po zdobyciu przez Kedyw "Kolegium A" magazynów na Stawkach, pluton otrzymał niemieckie szare mundury pancerne z krótkimi kurtkami oraz skórzane szelki szturmowe z ładownicami. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Powstanie Warszawskie. Opaska Krzysztofa Głuchowskiego z plutonu 1112 dywizjonu "Jeleń". Taką opaskę nosił również gen. "Bór" Komorowski i inni oficerowie Komendy Głównej Armii Krajowej
Powstanie Warszawskie - 26 sierpnia 1944 r. List Krzysztofa Głuchowskiego do matki, pisany na Starówce, przeniesiony kanałami przez nieznaną łączniczkę
Powstanie Warszawskie - 24 września 1944 r. Odpowiedź ciotki Krzysztofa, Halszki Głuchowskiej - "Józefy" z Żoliborza na jego list wysłany już ze Śródmieścia. Oba listy zostały przeniesione przez Jerzego (Janka) Mydlarza pseudonim "Wilk", członka patrolu, który przeciągnął kanałami linię telefoniczną łączącą Śródmieście (Komenda Okręgu) z Żoliborzem
Powstanie Warszawskie. Legitymacja AK Krzysztofa Głuchowskiego ps "Juraś"
Powstanie Warszawskie - 29 IX 1944 - "Przepustka jednorazowa specjalna", upoważniająca st. ułana "Jurasia" do przejścia przez Aleje Sikorskiego (w czasie Powstania tak nazywano Aleje Jerozolimskie). Widoczny podpis szefa Sztabu Okręgu Warszawskiego AK -płk. "Chirurga" - Stanisława Webera
Niewola. Personalkarte - Karta ewidencyjna Krzysztofa Głuchowskiego - jeńca wojennego Kriegsgefangenen-Stammlager XI B Fallingbostel
Rok 1945 - Karta Tożsamości Krzysztofa Głuchowskiego po wyzwoleniu z niewoli
27 czerwca 1945 r. - Zaświadczenie weryfikacyjne Krzysztofa Głuchowskiego wystawione w Polskim Ośrodku Wojskowym Casernes Bessieres w Paryżu
Pierwsza fotografia Krzysztofa Głuchowskiego po Powstaniu, Amandola, sierpień 1945 rok. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Na wycieczce w Rzymie, Krzysztof Głuchowski stoi trzeci od lewej. Listopad 1945 rok. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Nauka z kolegami przed egzaminem. Pierwszy od lewej Krzysztof Głuchowski. Amandola luty 1946 rok. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Krzysztof Głuchowski otrzymuje świadectwo ukończenia Gimnazjum 3. Dywizji Strzelców Karpackich z rąk dowódcy Dywizji gen. Bronisława Ducha. Amandola, 27 lutego 1946 roku. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Pożegnanie Amandoli. Krzysztof Głuchowski stoi w pierwszym szeregu, piąty od lewej. 5 sierpnia 1946 roku. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
W drodze do Neapolu. Krzysztof Głuchowski siedzi drugi od lewej. 6 sierpnia 1946 roku. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Z kolegami z AK na statku "Empress of Australia" w drodze do Anglii. Krzysztof Głuchowski stoi w środku. Morze Śródziemne - 10 sierpnia 1946 roku. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
"Beczki śmiechu" (Nissen Huts) stanowiły pomieszczenia zarówno sal szkolnych, świetlic jak i sypialni, w których kwaterowało po dwunastu ludzi na barak. Krzysztof Głuchowski (w berecie) oparty o drzwi, z kolegami z baraku. Bodney Airfield Camp, jesień 1946 roku. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Rożne drogi prowadziły uczniów do Gimnazjum i Liceum 3 Dywizji Strzelców Karpackich w Bodney Airfield Camp. Jedni przeszli przez Tobruk. Inni przez ZSRR, Irak, Palestynę, potem razem przez Monte Cassino, Anconę, Bolonię... Wielu było z AK, przeszło Oświęcim, czy Powstanie Warszawskie. Również byli i zmobilizowani do armii niemieckiej, którzy przy pierwszej okazji dołączyli do swoich w II Korpusie Polskim. Na zdjęciu II klasy licealnej Krzysztof Głuchowski siedzi w pierwszym rzędzie, pierwszy od lewej. Jesień 1946. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Ostatnie święto pułkowe przed demobilizacją, dwa pokolenia "siódmaków". Krzysztof Głuchowski stoi trzeci od prawej. Livermere Camp, 23 marca 1947 roku. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Egzamin maturalny, w drugim rzędzie po środku Krzysztof Głuchowski. Bodney Airfield Camp, 10 lipca 1947 roku. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Początki studiów w West Essex Technical College w Londynie, w dzielnicy Walthamstaw - Krzysztof Głuchowski jeszcze w mundurze. Wrzesień 1947 roku. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Konferencja harcerzy, Krzysztof Głuchowski stoi trzeci od lewej - Witley, sierpień 1949 rok. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Zjazd Skarbu Narodowego, Krzysztof Głuchowski jako reprezentant Zjednoczenia Polskiego, trzeci od prawej. Londyn, 1952 rok. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Gen. Sosnkowski z Akowcami z 7 Pułku Ułanów Lubelskich AK - kryptonim "Jeleń", Krzysztof Głuchowski trzeci od lewej - Londyn 1954. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Dyplom A.M.Mech.E. - 22 marca 1957 r. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Opłatek Koła 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Ognisku Polskim, Krzysztof Głuchowski klęczy pierwszy od prawej. Londyn, styczeń 1960 rok. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
X Światowy Zjazd Delegatów Kola AK - sekretarzuje Krzysztof Głuchowski - Londyn listopad 1965 rok. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Prezydium Zarządu Polskiego Ośrodka Sołeczno-Kulturalnego na tle posesji, na której miejscu stoi obecnie budynek POSK. Od lewej stoją: inż. Czesław Woyno - Sekretarz, prof. inż. Roman Wajda - Prezes, inż. Krzysztof Głuchowski - Skarbnik. Londyn, wrzesień 1968 rok. Fot. z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
W wydziale Operacji Zamorskich firmy CAV Krzysztof Głuchowski podróżował służbowo do 17 krajów.
Krzysztof Głuchowski - aklimatyzacja na Plaza Cataluña w Barcelonie w lecie 1970 roku na początku swego czteroletniego kontraktu jako kierownik Działu Technicznego Sprzedaży w firmie Condiesel, hiszpańskiej filii firmy CAV, . Miły gest hiszpańskich przyjaciół, w czasie pożegnalnej kolacji dla Krzysztofa Głuchowskiego, pomimo że był reprezentantem filmy angielskiej, na stole stały jedynie bandery hiszpańska i polska. Pożegnalny rysunek od kolegów. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Dyplom Chartered Engineer Krzysztofa Głuchowskiego. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Dyplom z Escuela de Alta Dirección y Administración de Barcelona. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
W 1974 roku Krzysztof Głuchowski został wysłany na cztery lata do Brazylii jako kierownik Działu Technicznego i Sprzedaży Wyposażenia Oryginalnego w firmie Lucas do Brasil w São Paulo, filii firmy CAV. W tym czasie następował silny rozrost firmy. Krzysztof Głuchowski oprowadzający zaproszonych po fabryce i z Naczelnym Dyrektorem Grupy Lucas i trzema gośćmi z przemysłu samochodowego w czasie uroczystości otwarcia nowej fabryki. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
W São Paulo w 1976 roku Krzysztof Głuchowski ukończył 25 lat pracy w CAV - fotografie z uroczystości - oficjalnej z udziałem dyrektorów CAV i Lucas do Brasil i osobnej Wydziału Technicznego. Plakietka pamiątkowa od kolegów i przyjaciół z okazji powrotu do Europy. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Od 1978 znowu w Anglii Krzysztof Głuchowski, zakończył swą pracę w Laboratorium Diesel jako Kierownik Projektu, odpowiedzialny za wprowadzenie wyposażenia CAV na silnikach diesla w samochodach osobowych Forda i Fiata. Fotografie: 1 - W swym gabinecie. 2 - Z pożegnalnego spotkania z ponad 100 kolegami z CAV i Forda przed przejściem na emeryturę w roku 1988. Na tablicy z prawej plakat z czasów wojny z fotografia polskiego lotnika i napisem "Polish Airforce - Hand in Hand with Britain". 3 - Z wystawy w gabinecie. 4 - Znaki CAV, Condiesel, Lucas do Brasil i Roto Diesel gdzie pracował i również firm przemysłu samochodowego, z którymi miał kontakt służbowy podczas swej kariery zawodowej. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Książki Krzysztofa Głuchowskiego napisane w Brazylii: pierwsze dwie wydane w Londynie przez Polską Fundację Kulturalną, następne dwie wydane w kraju, pierwsza przez PHU - Lars Antyki we Włocławku i druga przez Akademię Polonijną w Częstochowie. W dolnym szeregu cztery, z dwudziestu czterech wydawnictw bibliofilskich Oficyny Komputerowej Krzysztofa Głuchowskiego w Rio de Janeiro. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Wieczór autorski Krzysztofa Głuchowskiego w Bibliotece Polskiej w Londynie 20 listopada 1999. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Promocja książki Krzysztofa Głuchowskiego W polskim Londynie w czasie Kiermaszu Książki Polskiej Fundacji Kulturalnej w Polskim Ośrodku Społeczno Kulturalnym w Londynie 12 grudnia 1999 r. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Wręczenie Krzysztofowi Głuchowskiemu Nagrody Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie i promocja jego książki Śladami pradziadów w Polskim Ośrodku Społeczno Kulturalnym w Londynie 4 Listopada 2002 r. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Odznaczenie Krzysztofa Głuchowskiego Złotą Odznaką Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii, Londyn 27 listopada 2002 r. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Udział Krzysztofa Głuchowskiego w Kole Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Rio de Janeiro. Na górze - coroczna uroczystość na Święto Żołnierza Polskiego pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Na dole - Jako sekretarz Koła SPK z prezesem Koła mjr. Ignacym Felczkiem i wiceprezesem ppłk. Władysławem Dzęciołowskim oraz reportaż telewizyjny z przemarszu weteranów państw alianckich w czasie defilady przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza.w rocznicę 60-lecia zakończenia II wojny światowej 8 maja 1995. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Wieczory autorskie Krzysztofa Głuchowskiego w Towarzystwie Polonia w Rio de Janeiro. U góry wieczór poświęcony książce "W polskim Londynie" 3 lutego 2000 r. Na dole wieczór poświęcony wspomnieniom "Śladami pradziadów", 20 marca 2002 r. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Praca Krzysztofa Głuchowskiego w zarządzie Stowarzyszenia Korespondentów Prasy Zagranicznej (ACIE), zdjęcie z 27 września 2004 r. i wręczenie wyróżnienia 10 grudnia 2008 r. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Ekspozycje o Powstaniu Warszawskim 1944 przygotowane przez Krzysztofa Głuchowskiego przy współpracy Konsulatu Generalnego RP w Rio de Janeiro. Na górze w Insituto Histórico e Geográfico Brasileiro w Rio de Janeiro (IHGB) w dniu 20 września 2006 r. Na dole w Uniwersytecie Stanowym Rio de Janeiro (UERJ) w dniu 26 września 2007 r. Krzysztof Głuchowski utrwalił ekspozycję w IHGB w formie przezroczy na dyskietce CD w wersjach językowych portugalskiej, polskiej i angielskiej i rozesłał do 12 ważniejszych bibliotek i muzeów polskich i zagranicznych oraz do 5 przyjaciół rozrzuconych po świecie. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Krzysztof Głuchowski jako reporter. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Kilka zdjęć robionych przez Krzysztofa Głuchowskiego jako fotoreportera. Kolejno od lewej do prawej:- a) prezydent Wałęsa / prezydent Lula da Silva / Michał Gorbaczow. b) król Karol XVI Gustaw, prezydent Color, królowa Sylvia, przemawia Jacques Cousteau / Fidel Castro / prezydent Fernando Henrique Cardoso. c) Gina Lolobrigida / prezydent Mitterand / Paulo Coelho. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Więzi powstańcze żołnierzy 7 Pułku Ułanów Lubelskich AK kryptonim "Jeleń". 50 rocznica Powstania w 1994 r. Kolejno od lewej, na górze, przy tablicy ku czci poległych Pułku w podziemiach kościoła św. Karola Boromeusza / Fotomontaż zrobiony przez Dionizego Piotra Mazura (pierwszy od lewej), gdyż uważał, że na zdjęciu Krzysztofa Głuchowskiego. Na dole ze sztandarem przy symbolicznej kwaterze poległych na cmentarzu na Powązkach. Z prawej na 65 rocznicę Powstania w 2009 r. przy symbolicznej kwaterze poległych na cmentarzu na Powązkach. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
Krzysztof Głuchowski przy swym oknie na świat. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.
19 listopada 2011, w czasie uroczystości Święta Niepodległości w Towarzystwie Polonia w Rio de Janeiro, Ambasador Jacek Junosza Kisielewski RP, w imieniu Prezydenta RP, dekoruje Krzysztofa Głuchowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Z archiwum rodzinnego Krzysztofa Głuchowskiego.