Data urodzenia:
1916-10-28
Funkcja:
sanitariuszka w patrolu sanitarnym I plutonu
Miejsce urodzenia:
Charbin
Imiona rodziców:
Bartłomiej - Maria z domu Suszyńska
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od listopada 1939 roku w szeregach ZwiązkuPolski Niepodległej (ZPN), działającego od 1940 r. pod nazwą „Kadra Polski Niepodległej" (KPN). Julia Andrzejewska w KPN pełniła funkcję prowadzącej punkt kontaktowy Komendy Głównej „Kadry Polski Niepodległej" (KPN) i 1. Rejonu I Obwodu KPN Warszawa. W mieszkaniu Andrzejewskich w Al. Jerozolimskich 22 odbywały się często konspiracyjne zebrania Sztabu Komedny Głównej KPN aż do mopmentu wybuchu Powstania Warszawskiego.
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa Al. Jerozolimskie 22
Oddział:
I Obwód „Radwan” (Śródmieście) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - zgrupowanie „Bartkiewicz” - 3. kompania - I pluton „Perkun” (dawny 1150) . Dowódca kpt. Józef Lechicz-Celica ps. „Piast" - sanitariuszka w patrolu sanitarnym plutonu.
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ
Rodzina walcząca w Powstaniu Warszawskim:
Mąż Walerian ps. "Jolat" był oficerem w tej samej kompanii. Jego bracia Gerard Andrzejewski ps. „Magnet” oraz Romuald Andrzejewski ps. „Jastrząb” w konspiracji żołnierze Kadry Polski Niepodległej, podczas Powstania Warszawskiego walczyli w I batalionie WSOP „Dzik", następnie w zgrupowaniu ”Bartkiewicz".
Losy po Powstaniu:
Po upadku Powstania za zgodą dowódcy wyszła z miasta z ludnością cywilną.
Źródła:
MPW-baza uczestników PW. Archiwum rodzinne