Data urodzenia:
1900-11-17
Udział w wojnie obronnej 1939:
Jako podoficer Straży Pożarnej uczestniczył w obronie Warszawy; odznaczony Krzyżem Walecznych.
Udział w konspiracji 1939-1944:
Strażacki Ruch Oporu "Skała” - I Okręg Warszawa - szef przerzutów grup sabotażowych. W latach 1942-1943 jako strażak IV Oddziału Straży Pożarnej przy ul. Chłodnej uczestniczył w akcji pomocy dla mieszkańców pobliskiego getta, do którego w dniach powstania (kwiecień - maj 1943) kanałami dostarczano broń, amunicję i środki opatrunkowe.
Oddział:
Armia Krajowa - Grupa "Północ" - oddział straży pożarnej, następnie Komenda Placu Śródmieście-Południe - III oddział straży pożarnej (Krucza 5) - dowódca.
Szlak bojowy:
Stare Miasto - kanały - Śródmieście. Na Starym Mieście uczestniczył w gaszeniu pożarów m.in. w Pałacu Mostowskich, na Wąskim Dunaju, Miodowej, w Ratuszu i Katedrze, w kościele i klasztorze sióstr Kanoniczek przy pl. Teatralnym oraz w PWPW przy ul. Sanguszki 1.
Odznaczenia:
Krzyż Walecznych (1939)
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną.
Losy po wojnie:
Od 1947 r. komendant Miejskiej Zawodowej Straży Pożarnej w Nysie. Zaangażowany w odbudowę Nysy, a także w działalność społeczną; w Polskim Czerwonym Krzyżu, Lidze Obrony Kraju, Związku OSP, Pomocy Społecznej; pełnił funkcję Przewodniczącego Miejskiego Komitetu Frontu Jedności Narodu w Nysie. Po przejściu na emeryturę; w 1974 r. z Nysy przeprowadził się do syna i zamieszkał w Częstochowie.
Miejsce śmierci:
Częstochowa, pochowany na Cmentarzu na Rakowie
Źródła:
MPW-baza uczestników PW, MPW-kontakt