Pseudonim:
"Sędzia"
Data urodzenia:
1908-03-09
Data śmierci:
1992-04-27
Funkcja:
-
Wykształcenie i zawód:
Adwokat
Udział w konspiracji 1939-1944:
Komenda Główna PZW - Polski Związek Wolności. W czasie wojny przebywał na terenie województwa kieleckiego, gdzie dowodził lokalnym oddziałem Stronnictwa Zrywu Narodowego. Tam też organizował m.in. Polski Związek Wolności związany ze Stronnictwem Pracy.
Oddział:
Uczestnik Powstania Warszawskiego - brak informacji na temat przydziału
Losy po wojnie:
Prawnik, działacz społeczny i polityk. W 1945 został sekretarzem generalnym Stronnictwa Pracy. W tym samym roku zasiadł w Krajowej Radzie Narodowej jako jej sekretarz. Był m.in. członkiem komisji ds. opracowania projektu ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego. W 1947 uzyskał mandat posła na Sejm, w którym kierował Klubem Poselskim SP. Wszedł w skład komisji ds. ustawy o ustroju najwyższych władz RP (tzw. małej konstytucji). Pod koniec 1947 został pozbawiony funkcji przewodniczącego klubu. Po zakończeniu działalności SP pozostał niezależny.
Odznaczenia:
Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari (1946)
Miejsce pochówku:
Cmentarz Powązkowski w Warszawie (Stare Powązki), kw. 56, rząd 2, miejsce 1, grób rodziny Domińskich
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Fot. Warszawskie Zabytkowe Pomniki Nagrobne:  <i>cmentarze.um.warszawa.pl</i>

Fot. Warszawskie Zabytkowe Pomniki Nagrobne: cmentarze.um.warszawa.pl

Nasz newsletter