Data urodzenia:
1928-03-04
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Józef - Lucyna z domu Fijałkowska
Wykształcenie do 1944 r.:
Początkowo uczęszczał do prywatnej szkoły Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Płudach, następnie kontynuował naukę w państwowej szkole powszechnej, a następnie w szkole zawodowej.
Udział w konspiracji 1939-1944:
VII Obwód "Obroża" (powiat warszawski) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 1 Rejon "Brzozów" (Legionowo) - pluton 717
Oddział:
VII Obwód "Obroża" (powiat warszawski) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 1 Rejon "Brzozów" (Legionowo) - pluton 717. Brał udział w nieudanej próbie zdobycia koszar w Legionowie
Losy po Powstaniu:
Ukrywał się w Henrykowie. We wrześniu 1944 r. wraz z rodziną został wysiedlony przez Niemców do twierdzy w Zakroczymiu, a następnie wywieziony do obozu pracy w Wendenfurth koło Hasselfelde, gdzie pracował przy wycince drzew. Po wyzwoleniu obozu przez aliantów w kwietniu 1945 r. przebywał w obozach w Blankenburgu i Lebenstedt. Dzięki pomocy wuja, Antoniego Fijałkowskiego, w styczniu 1946 r. trafił do obozu uzupełnień 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka w Quakenbrück, kiedy Dywizja okupowała północną część Niemiec, tzw. Fryzję. Po demobilizacji we wrześniu 1947 r. powrócił do Polski.
Losy po wojnie:
Przez ponad 30 lat pracował w Przedsiębiorstwie Robót Elewacyjnych Budownictwa Warszawa, w 1988 roku przeszedł na emeryturę. Był Prezesem Stołecznego Środowiska 1. Polskiej Dywizji Pancernej PSZ.
Awanse:
Do stopnia podpułkownika WP (w stanie spocz.)
Miejsce śmierci :
Warszawa
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, Baza Ewidencyjna uczestników Powstania Warszawskiego, informację o śmierci przekazały w mediach Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Miasto Stołeczne Warszawa
Archiwum Historii Mówionej: