Pseudonim:
"Bogna"
Data urodzenia:
1914-10-23
Data śmierci:
1996-01-23
Funkcja:
łączniczka
Pseudonimy:
"Bogna", "Beata", "Janka"
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Franciszek - Regina
Nazwisko rodowe:
Szaters
Oddział:
Armia Krajowa - VII zgrupowanie (batalion) "Ruczaj" - poczet dowódcy
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe
Losy po Powstaniu:
Wyszła z Warszawy z ludnością cywilną.
Nazwisko po mężu:
Podsiad
Miejsce śmierci:
Warszawa.
Janina Romana Podsiad Pseudonim: "Bogna", "Beata", "Janka" Zobacz grób
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Fotografia z Powstania Warszawskiego. Zdobyty przez Powstańców samochód opancerzony (sowiecki BA-20) na ul. Kruczej na styku kamienic nr 3 i 5. Pierwszy od lewej Wojciech Tabaczkiewicz "Narwicz". Tyłem stoi Janina Szaters (po m. Podsiad)  "Bogna" z centrali telefonicznej Zgrupowania "Ruczaj".  Autorem zdjęcia jest Stanisław Dobrzyński. Fot. ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-IH/1765.

Fotografia z Powstania Warszawskiego. Zdobyty przez Powstańców samochód opancerzony (sowiecki BA-20) na ul. Kruczej na styku kamienic nr 3 i 5. Pierwszy od lewej Wojciech Tabaczkiewicz "Narwicz". Tyłem stoi Janina Szaters (po m. Podsiad) "Bogna" z centrali telefonicznej Zgrupowania "Ruczaj". Autorem zdjęcia jest Stanisław Dobrzyński. Fot. ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-IH/1765.

Nasz newsletter