Data urodzenia:
1920-04-13
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Teofil - Katarzyna Leokadia z domu Ruszczak
Wykształcenie:
Absolwent Technikum Kolejowego w Warszawie
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji członek organizacji samokształceniowej PET, następnie w drużynie "CR-500" Hufca Centrum Szarych Szeregów. 1 sierpnia 1943 r. przekazany do I plutonu oddziału wydzielonego "Agat" warszawskich Grup Szturmowych Szarych Szeregów, podporządkowanego Kedywowi KG AK. W jego mieszkaniu na Zakroczymskiej odbywały się szkolenia i zbiórki żołnierzy I plutonu. Brał udział m.in. w transporcie broni z Warszawy do Krakowa w ramach operacji specjalnej "Koppe".
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Zakroczymska 17 m. 33
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Radosław" - batalion "Parasol" - 1. kompania - I pluton
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto
Miejsce śmierci:
Poległ na ul. Zakroczymskiej. Pochowany został przez ojca na podwórzu ul. Zakroczymskiej, po wojnie ekshumowany i pochowany na Cmentarzu Bródnowskim - kwatera 29G, rząd 5, grób 11.
Informacje dodatkowe:
Jan Nastkiewicz był żonaty z Władysławą Marczuk, z którą miał syna Henryka (ur. 1942). Żyje wnuk Jana Nastkiewicza, oraz jedyna siostra, Janina. Matka zginęła tragicznie 2 dni po synu, wypędzona przez Niemców ze Starówki, zamordowana i spalona na Stawkach. Ojciec, Teofil, trafił do obozu niemieckiego koncentracyjnego w Oranienburgu, po wyzwoleniu powrócił do Warszawy, zmarł w 1956 r.