Praca i nauka w latach okupacji:
Student Wydziału Lekarskiego Tajnego Uniwersytetu Warszawskiego, jako medyk pracował w Szpitalu Wolskim przy ul. Płockiej 26.
Oddział:
"Bakcyl" (Sanitariat Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej) - III Obwód "Waligóra" (Wola) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - Szpital Wolski ul. Płocka 26
Dzielnica:
Wola. 5 sierpnia 1944 r. po zajęciu Szpitala przez oddziały SS i zamordowaniu w gabinecie dyrektorskim: dyrektora prof. Józefa Mariana Piaseckiego, dr Janusza Zeylanda i ks. kapelana Kazimierza Ciecierskiego, został w grupie chorych, rannych oraz personelu medycznego Szpitala Wolskiego wyprowadzony na teren hal warsztatów naprawczych taboru kolejowego na Moczydle, skąd w grupach po 10-15 osób, mężczyźni byli wyprowadzani na róg ul. Górczewskiej i Zagłoby, i tam mordowani. Prowadzony na miejsce egzekucji ze studentem medycyny Ludwikiem Mikulskim podjął udaną próbę ucieczki. Ostrzeliwany wybiegł na ul. Zagłoby i ruszył biegiem w kierunku osiedla Koło, następnie na Ulrichów. Był jedną z trzech osób, które przeżyły masakrę 5 sierpnia 1944 r.
Losy po wojnie:
Po wojnie jako świadek zeznawał przed Główną Komisją Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Jego relację z masakry 5.08.1944 r. dokonanej przez oddziały niemieckie na Woli umieszczono w książce "Szpital Dobrej Woli. Szpital Wolski 1939-1944", (wyd. "Czytelnik", Warszawa, 2004).