Data urodzenia:
1921-04-28
Stopień:
starszy strzelec - kapral z cenzusem
Wykształcenie do 1944 r.:
Od 1941 r. studiował medycynę na Tajnym Uniwersytecie Ziem Zachodnich w Warszawie, ukończył też Prywatną Szkołę Zawodową dla Pomocniczego Personelu Sanitarnego doc. Jana Zaorskiego przy ul Koszykowej 78.
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od 1943 r. - Okręg Warszawski Armii Krajowej - I Obwód "Radwan" (Śródmieście) - 3. Rejon - VI zgrupowanie "Golski".
Oddział:
III Obwód "Waligóra" (Wola) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 3 Rejon (Bema) - kompania por. "Asa" - z grupą batalionu "Chrobry I" przeszedł na Stare Miasto, tam w Brygadzie Dyspozycyjno-Zmotoryzowanej NSZ "Koło" - II dywizjon zmotoryzowany - następnie w 2. kompanii "Supraśl" batalionu "Łukasiński"
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto. Wybuch Powstania zaskoczył go na Woli; przyłączył się do oddziału por. "Asa" (NN), z którym wycofał się na Stare Miasto. 12 sierpnia został skierowany z częścią oddziału do reduty Ratusz, brał udział w walkach w Pałacu Blanka, klasztorze ss. Kanoniczek, na barykadzie przy ul. Senatorskiej i w więzieniu na Daniłowiczowskiej. Jako student medycyny pomagał także sanitariuszkom w ratowaniu rannych.
Losy po Powstaniu:
Ranny, po upadku Starego Miasta wyszedł z ludnością cywilną do Pruszkowa (Dulag 121), z którego został wywieziony do niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Dachau.
Losy po wojnie:
W 1945 r. powrócił do kraju. Ukończył studia medyczne i pracował jako lekarz. Awansowany do stopnia kapitana rezerwy, a następnie majora (rozkaz MON pers. o 439 z 16.09.1968)
Miejsce śmierci:
Warszawa.
Uwagi:
Benedykt Ziółkowski w "Batalion Armii Krajowej Łukasiński" na str. 108 podaje datę śmierci 31.10.1991 r.