Jedynaczka. Córka p. Redulskich, właścicieli kilku kamienic, zamieszkałych w Warszawie przy ul. Górskiego 3
Wykształcenie:
Absolwentka Prywatnej Żeńskiej Szkoły im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Warszawie. Maturę zdała w 1942 roku w ramach tajnych kompletów.
Udział w konspiracji 1939-1944:
Po maturze przebywała w majątku Szkopy, powiat Sokołów Podlaski, gdzie miała kontakty z partyzantką AK. Bliższe szczegóły nieznane. Do Warszawy powróciła w roku 1944. Podczas wojny odbyła przeszkolenie sanitarne. Siostra Pogotowia PCK. Sanitariuszka w patrolu Zofii Piłsudskiej.
Nazwisko po mężu:
Jeske - w lipcu 1944 roku wyszła za mąż za żołnierza AK - Włodzimierza Jeske
Miejsce koncentracji na godzinę „W”:
1 sierpnia stawiła się w wyznaczonym na miejsce zbiórki mieszkaniu patrolowej Zofii Piłsudskiej przy ul. Wiejskiej 1.
Oddział:
"Bakcyl" (Sanitariat Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej) - Punkt sanitarny PCK ul. Wiejska 1.
Dzielnica:
Śródmieście Południe
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Po zajęciu budynku przez Niemców zastrzelona razem z Zofią Piłsudską i pozostałymi sanitariuszkami w mieszkaniu przy Wiejskiej. W egzekucji tej został zabity również mąż Zofii Piłsudskiej - Stefan.
Źródła:
AAN II-R-58 - teczka osobowa Jadwigi Redulskiej - Jeske; Słownik uczestniczek walki o niepodległość Polski 1939-1945 : poległe i zmarłe w okresie okupacji niemieckiej / oprac. Hanna Michalska;PIW 1988; fot. MPW-kontakt
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.