W 1940 r. przyjechał z Wilna do Warszawy. Członek-założyciel Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB) i zastępca jej komendanta Mordechaja Anielewicza. Przed likwidacją "dużego getta" (kwiecień - maj 1943) został oddelegowany przez kierownictwo ŻOB na "stronę aryjską", gdzie nawiązał kontakty z Armią Krajową. Po likwidacji getta ukrywał się pod przybranym nazwiskiem Stanisław Bagniewski.
Oddział:
Armia Krajowa - Grupa "Północ" - zgrupowanie "Róg" - III batalion AL (Armia Ludowa) - pluton ŻOB
Szlak bojowy:
Stare Miasto
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z miasta z ludnością cywilną.
Losy po wojnie:
W 1946 roku wyemigrował do Izraela. 19 kwietnia 1949 roku wraz z żoną Cywią Lubetkin założył kibuc Lochamej Ha-Getaot (z hebrajskiego "Bojowników Getta"). W 1961 był świadkiem w procesie Adolfa Eichmanna. Autor wspomnień Nadmiar pamięci: (siedem owych lat) wspomnienia 1939-1946, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2000.
Miejsce śmierci:
Izrael
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.