Jego ojciec - inż. Henryk Kliem urodził się w 1878 r. w Chodczu na Kujawach jako syn ks. Emila Augusta Kliema Po wczesnej śmierci ojca wychowywał się w Warszawie i Piotrkowie Trybunalskim.
Ukończył Instytut Inżynierów Komunikacji w Petersburgu, gdzie zatrudniony był przy budowie portu, a następnie portu w Archangielsku. W kolejnych latach pełnił funkcję zastępcy kapitana portu w Petersburgu. W 1926 zamieszkał w Tczewie, gdzie współdziałał w budowie portu rzecznego, węzła kolejowego i wznoszeniu gmachów rządowych oraz komunalnych. W swym domu, na przedmieściu Górki, Aleksandra i Henryk Kliemowie, (których dwoje dzieci zmarło w Rosji przed powrotem do Polski), prowadzili bursę dla uczącej się młodzieży ze środowisk inteligenckich. W 1929 r. Kliemowie należeli do inicjatorów powołania do życia polskiej placówki ewangelickiej w Tczewie. Pierwsze nabożeństwo odprawił ks. Kahane (wówczas dojeżdżający z Bydgoszczy) 9 lutego 1930 r., w kościele ewangelicko-unijnym św. Jerzego. Od 1936 r. Henryk Kliem wraz z inżynierami Tadeuszem Ciszewskim i Jerzym Grabowskim prowadził biuro w Gdyni i współdziałał w budowie portu.
Zmarł nagle 21 kwietnia 1938 r. w Gdyni. W pogrzebie, który wyruszył w dniu 24 kwietnia z domu żałoby przy ul. Słowackiego 16 w Gdyni, uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Tczewa z burmistrzem na czele oraz dyrektorzy tamtejszych gimnazjów. Inż. Henryk Kliem pochowany jest wraz z żoną Aleksnadrą na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni. [źr. • Jerzy Domasłowski, Dzieje Polskiej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Gdyni… w:
GDAŃSKI ROCZNIK EWANGELICKI vol. VII, Gdańsk 2013]