Od stycznia 1940 roku prowadziła tajne nauczanie w Czambrowinie k. Ostrołęki, a następnie w Warszawie. Od maja 1940 roku żołnierz Związku Walki Zbrojnej na Placówce Czerwin w Obwodzie Ostrów Mazowiecka Obszaru Warszawskiego ZWZ. Łączniczka oraz instruktorka szkolenia sanitarnego.
Oddział:
IV Obwód "Grzymała" (Ochota) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej.
Szlak bojowy:
Ochota
Losy po Powstaniu:
9 sierpnia 1944 roku wzięta do niewoli niemieckiej. Więziona w punkcie zbornym na „Zieleniaku” i w obozie przejściowym Dulag 121 w Pruszkowie.
Odznaczenia:
Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Armii Krajowej, Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.
Miejsce pochówku:
Pogrzeb odbył się 16 kwietnia 2021 r. na Cmentarzu Parafialnym w Czerwinie
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, baza uczestników PW. Nekrolog Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dn. 21.04.2021, Tygodnik Ostrołęcki, 17-04-2021: Gmina Czerwin. Ostatnie pożegnanie Dobrosławy Ciborskiej - powstańca warszawskiego ps. "Sława", "Barkas".
Dobrosława CiborskaPseudonim: "Sława", "Barkas"
Zobacz grób
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.