Armia Krajowa - I Obwód "Radwan" (Śródmieście) - zgrupowanie "Chrobry II" - I batalion "Lecha Żelaznego" - 3. kompania
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec stalagów: 344 Lamsdorf, Stalagu XIII D Nuremberg-Langwasser k/Norymbergi, komanda w Schwandorfie i Regensburgu.
Numer jeniecki:
105874
Losy po wojnie:
Po wojnie zamieszkał początkowo wraz z rodzicami w Kamieniu Wielkim k/Gorzowa Wlkp. Następnie ukończył Studium Przygotowawcza na wyższe studia we Wrocławiu i podjął studia na Uniwersytecie Warszawskim. Po 3 latach studiów, w związku z sytuacją rodzinną (żona i dwie małe córki) w 1954 r. podjął pracę w Głogowie w miejscowym POM. W latach 1957 do 1974 pracował w administracji - przez 15 lat był przewodniczącym Powiatowej Rady Narodowej w Głogowie. Później pracował na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach handlowych i przemysłowych. W roku 1990 przeszedł na emeryturę. Po przejściu na emeryturę był przez jedna kadencję członkiem Rady Powiatu Głogowskiego. Miał trzy córki, mieszkają w Głogowie.
Odznaczenia:
Odznaczony m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Krzyżem Armii Krajowej, Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Honorowy obywatel Miasta Głogów.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.