Data urodzenia:
1930-01-22
Pseudonimy:
"Miś", "Rosomak"
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Feliks - Aleksandra z domu Łapczyńska
Wykształcenie do 1944 r.:
Uczeń tajnych kompletów w Warszawie
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Mickiewicza 25 m.149
Oddział:
II Obwód "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej
Rodzeństwo walczące w Powstaniu Warszawskim:
Jego bratem był Waldemar Szczęsny Misiorowski "Papaver" (1923-1944)
Losy po Powstaniu:
Po Powstaniu wyszedł z Warszawy wraz z ludnością cywilną.
Losy po wojnie:
Architekt, konserwator zabytków. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom 1965).
Pracownik Biura Odbudowy Stolicy, PP Pracownie Konserwacji Zabytków w Warszawie. Pracownik Urzędu Konserwatora Zabytków miasta st. Warszawy. Ekspert ds. zabytków Komitetu UNESCO, uczestnik międzynarodowych misji ws. ochrony zabytków, m.in. w Libii, Wietnamie, Egipcie. Uczestnik polskiej misji w Deir El Bahari - świątynia Hatszepsut, organizacja i kierownictwo polsko-egipskiej misji w Kairze - zespołu grobowego (meczet mauzoleum, karawanseraj) Emira Qurqumsa.
Członek Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.
Autor m.in. odbudowy kamienic staromiejskich (m.in. Kamienica Jakobsona) w Warszawie, odbudowy, rekonstrukcji, konserwacji i adaptacji zamku książąt mazowieckich w Czersku, synagogi w Chęcinach, Komory Celnej w Warszawie przy placu Krasińskich, dworu w Hieronimowie, X pawilonu Cytadeli Warszawskiej, klasztoru pokamedulskiego w Wigrach.
Prowadził prace konserwatorskie poza granicami kraju, m.in. w Niemczech, Estonii, Egipcie. Współtwórca Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków - pierwszy Prezes Oddziału Warszawskiego.
Odznaczenia:
Krzyż Armii Krajowej, Warszawski Krzyż Powstańczy.
Informacje dodatkowe - losy rodziny:
Syn urzędnika skarbowego Feliksa Misiorowskiego – działacza PPS. Od 1939 roku mieszkał wraz z rodzicami i bratem na warszawskim Żoliborzu. W okresie okupacji niemieckiej cała najbliższa rodzina działała w ramach konspiracji; jego ojciec był działaczem podziemnego PPS-WRN, zaś Andrzej należał do konspiracyjnej organizacji młodzieżowej "Orlęta". W czasie powstania zginął jego brat - żołnierz 237. plutonu w zgrupowaniu "Żubr"
Źródła:
Nekrolog w prasie, data emisji 13.02.2016
Archiwum Historii Mówionej: