Data urodzenia:
1928-07-19
Miejsce urodzenia:
Zegrze
Imiona rodziców:
Bolesław - Natalia z domu Karłowicz
Udział w konspiracji 1939-1944:
VII Obwód "Obroża" (powiat warszawski) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 1 Rejon "Brzozów" (Legionowo). W konspiracji od grudnia 1942 roku - Szare Szeregi - żeńska drużyna "Las" - Legionowo - zastęp "Sosny" (Bronisława Romanowska). Przeszła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.
Wykształcenie:
Uczennica Gimnazjum i Liceum przy Szkole Handlowej w Legionowie (1942-1944)
Oddział:
VII Obwód "Obroża" (powiat warszawski) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 1 Rejon "Brzozów" (Legionowo) - z chwilą wybuchu Powstania Warszawskiego zgłosiła się wraz z koleżankami (m. in. druhną Bronisławą Romanowską) do legionowskiego szpitala (Szpital Gminny w Legionowie, ul. Mickiewicza 23), gdzie pod kierunkiem doktora Sztirmera wykonywały polecenia związane z opieką przy chorych i rannych. Dziewczęta pełniły dyżury przez kilka dni sierpnia 1944 r. - m.in. opiekowały się śmiertelnie rannym przy Szosie Warszawskiej
Zbigniewem Zakrzewskim ps. Arab (1928-1944). Około 10 sierpnia oddziały niemieckiej ponownie wkroczyły do Legionowa co oznaczało koniec działalności drużyny Szarych Szeregów, do której należała Alicja Bednarek.
Losy po wojnie:
W 1945 roku powróciła do Warszawy. W 1948 roku zdała maturę. Od 1949 roku pracowała w Metaleksporcie jako referentka w Dziale Przemysłu. W 1950 roku wyszła za mąż. Pracowała także jako instruktor w Zw. Spółdzielni Pracy. W 1971 ukończyła studia ekonomiczne. Od lat 90-tych była członkiem koła ŚZŻAK Warszawa-Żoliborz i oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Legionowie.
Odznaczenia i awanse:
Awansowana po wojnie do stopnia porucznika WP. Odznaczona Krzyżem Armii Krajowej, Krzyżem Zasługi dla ZHP, Medalem za Warszawę 1939-1945, Odznaką Akcji Burza i Weterana Walk o Niepodległość.
Miejsce pochówku:
Warszawa, Cmentarz Północny (Wólka Węglowa)
Nazwisko po mężu:
Michniewicz
Publikacje:
Bronisława Romanowska - Mazur "Czas próby". Muz. Hist. w Legionowie.