Data urodzenia:
1929-11-23
Miejsce urodzenia:
Rembertów
Imiona rodziców:
Jan - Kazimiera
Udział w konspiracji 1939-1944:
Od 1942 r. członek "Szarych Szeregów"', a od 1944 r. członek "Młodzieży Nowej Polski" przy Konfederacji Narodu.
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Rembertów
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Radosław" - batalion "Czata 49" - pluton "Mieczyki" (KN)
Szlak bojowy:
Wola - walki na cmentarzach Ewangelickim i Kalwińskim, Stawki - Stare Miasto - atak na Dworzec Gdański, walki na ul. Bonifraterskiej i Sapieżyńskiej - kanały - Śródmieście - Czerniaków - kanały - Mokotów - podczas przejścia kanałami do Śródmieścia w grupie żołnierzy "Baszty", która zabłądziła w kanałach i wyszła na ul. Dworkowej dostając się do niewoli.
Odniesione rany:
Ranny 21.08.1944 r. w ataku na Dworzec Gdański; w dniu 28.08.1944 r. na kwaterach przy ul. Mławskiej 3 został zasypany gruzami - ranny w głowę .
Odznaczenia:
Odznaczony Krzyżem Armii Krajowej, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Medalem "Za Warszawę 1939-1945", Medalem Wojska, Odznaką "Zasłużony dla miasta stołecznego Warszawy".
Losy po Powstaniu:
Ujęty przez żandarmerię niemiecką 27.09.44 r. po wyjściu z kanałów na ul. Dworkowej. Do niewoli poszedł z kompanią B-3 batalionu "Bałtyk" pułku KG AK "Baszta". Przez Fort Mokotowski, obóz w Skierniewicach skierowany do Stalagu X A Sandbostel.
Losy po wojnie:
Po powrocie do kraju służył w Wojsku Polskim. W latach 1950-1953 pracował jako górnik w Kopalni Węgla Kamiennego "Jaworzno", gdzie uległ wypadkowi. W pracy zawodowej i społecznej - pracownik FSO na Żeraniu, działacz Związków Zawodowych Metalowców. Wieloletni radny DRN. Czynny w organizacjach kombatanckich. Wieloletni chorąży pocztu sztandarowego batalionu "Czata 49".
Miejsce śmierci:
Rembertów.